ZDENĚK STANĚK

Začátek podzimu nebyl nijak oslnivý, doma Sparta prohrála s nováčkem z Rajhradic. „Do kádru přišli tři noví hráči a než si zvykli, chtělo to trochu času. Jakub Černý, Tomáš Selinger a Patrik Hubr přinesli kvalitu nejen do výkonu mužstva, ale také pro vzájemné vztahy v kabině,“ vysvětlil trenér Radek Štourač.

Pak přišla úspěšná série včetně vysokých výher nad Kunštátem a Krumvířem. Neúspěch hráči Sparty zaznamenali jen porážkou s Boskovicemi, dokázali však remizovat v Kuřimi.

Fotbalisté brněnské Svratky (ve žlutém) jsou po podzimní části na předposledním místě krajského přeboru.
Posvratecké týmy přezimují až ve druhé polovině tabulky

Tým má potenciál, výborné výkony podával brankář Radek Bílý, z mladých odchovanců se v závěru uplatnil Radomír Janderka. Zatímco loni se tým střelecky spoléhal jen na Jindřicha Stehlíka, letos se o góly rovnoměrně podělila trojice Stehlík, Selinger a Pavel Drbal, všichni dosáhli šesti branek.

„Škoda naší remízy v dohrávce se Svratkou, bodově jsme mohli být čelu tabulky blíže. I tak jsme po podzimu na bedně, ale po náročné zimní přípravě v domácím prostředí budeme chtít na jaře víc,“ dodává s nadějí v hlasu kouč Štourač.


Načítám tabulku ...