„Začátek ročníku jsme měli po velkých změnách v létě rozpačitý, ale pak to šlapalo a se třetím místem jsme samozřejmě spokojení. Je to pro nás hozená rukavice, abychom třetí flek ubránili když vidíme, jak posiluje třeba Krumvíř o kluky ze Startu Brno,“ poukázal dlouholetý trenér celku z Komárova Radek Štourač na posilování aktuálně pátého celku nejvyšší krajské soutěže z Krumvíře.

Sparta už patří mezi špičku přeboru, na podzim ještě vylepšila čtvrtou pozici z léta.. Vedoucí tandem je ale daleko. Na druhé Boskovice ztrácí Sparta pět a na vedoucí Kuřim šest bodů. „Uvidíme, jak na tom tyto týmy budou, ale chceme je zpovzdálí znervózňovat. Postupové ambice ovšem nemáme,“ netajil Štourač.

Sparta po velkých letních změnách, kdy tým posílili třeba i ze třetiligových Rosic Tomáš Selinger s Jakubem Černým, v zimě sáhla jen k několika málo úpravám.

Petr Kratochvíl je od 22. ledna formou střídavých startů ve Znojmě.
Kratochvíl vypomáhá Orlům: Nekouše se to lehce, ale musím to přijmout. Co Brno?

Skončil náhradní gólman Juraj Krkošek, jehož už na konci podzimu v roli dvojky zastupoval dorostenec Michal Štěpánek, který nyní Krkošku natrvalo nahrazuje a vytvoří tandem s dosavadní brankářskou jedničkou Radkem Bílým. „Budou velmi dobrou dvojicí, Krkošek odchází do Želešic. Tímto máme brankářský post vyřešený. Potom se nám vrátil Kuba Staněk, který si zkusil mládežnické kategorie v Jihlavě. Ještě testujeme pár hráčů. Jde nám ale hlavně o stabilizaci kádru,“ nastínil strategii brněnského celku Štourač.

Kádr hodlá doplnit taky o hráče z dorostu, pro které bude ale na jaře prioritou udržení první příčky v divizní dorostenecké tabulce a postup o soutěž výš. „Až tam bude situace jasnější, tak je začneme zapojovat do tréninkového procesu v A týmu.,“ poznamenal Štourač.

Přípravu zahájili jeho svěřenci před dvěma týdny a všechny přípravné duely sehrají doma na umělé trávě v Komárově.

Alexander Choupenitch bral na turnaji v Paříži druhé místo.
Šermíř Choupenitch skončil druhý v Paříži, prohrál s olympijským vítězem

Jako první se na ní představí v sobotu od deseti hodin dopoledne proti fotbalistům Velkých Pavlovic hrajících I. A třídu, o týden později přijede ve stejný čas účastník divize ze Bzence se známým trenérem Bohumilem Páníkem. „Když kvalitně potrénujeme, tak na bednu v krajském přeboru máme,“ uzavřel sparťanský lodivod.

Jarní část sezony začne Spartě 17. března, kdy na domácím trávníku vyzve v důležitém souboji čtvrtý Rousínov, který je v tabulce o čtyři body zpět.