Na kontě má osm zářezů, ačkoli týmy v B skupině I. B třídy odehrály pouhé tři zápasy. Útočník Lukáš Němec přišel do Viktorie Želešice před letošní sezonou a zatím se mu daří. Na drtivých výhrách 6:1 nad béčkem Moravského Krumlova a 8:1 s Podolím u Brna se podílel shodně dvěma brankami.

Hned čtyři náboje si pak schoval pro duel s Blížkovicemi a dotáhl tým k remíze 4:4. „Snažíme se hrát stále stejně. Chceme soupeři vnutit naši hru a vyhrát. V Blížkovicích na nás bohužel vyrukovali s taktikou, která nám moc nevyhovovala. Museli jsme celý zápas dotahovat, což se nakonec podařilo. Nechybělo mnoho a mohli jsme i vyhrát,“ zhodnotil utkání pětatřicetiletý střelec.

Želešice ještě loni hrály okresní přebor. Teď jim patří druhé místo o patro výš. „Nerad bych to hodnotil po třech odehraných kolech. Jsem rád, že jsme zachytili start do soutěže, a snad se nám bude dařit i nadále. Kluci si zasloužili sem postoupit, tak si to teď chceme užít a udržet se v soutěži,“ uvedl Němec.

Ilustrační foto.
Zbrojovka i po změně kouče věří v postup. Máme sílu porazit každého, tvrdí Požár

S osmi góly je nejproduktivnějším hráčem v nižších jihomoravských soutěžích. Příliš se tím ale nezaobírá. „Statistiky si nevedu a žádnou metu nemám, je mi to celkem jedno. Hlavní jsou tři body. Myslím, že je to trochu náhoda a pak zas bude dávat góly někdo jiný. To, že se mi daří, je hlavně zásluha kluků. Jsou spolu už delší dobu a já jsem jim nějak zapadl do skládačky. Máme šikovné hráče na krajích hřiště, kteří se nás snaží hledat ve vápně a zatím se jim to daří,“ vyzdvihl spoluhráče zkušený forvard.

Ostrými pálí také další snajpři. Skupině C ve stejné třídě vévodí Tomáš Lípa ze Strážnice. Ten do černého zamířil zatím pětkrát. „Jsem rád, že se mi začalo dařit. Snažím se, chodím na tréninky. Loni jsem dal jednadvacet branek a letos bych to rád vylepšil. Hrajeme na jednoho útočníka a vyhovuje nám to. V létě jsme zkoušeli i jiné varianty, ale tahle nám sedla nejvíc,“ sdělil Lípa.

Strážnice zakončila minulou sezonu na deváté příčce. Nyní se vyhřívá na vrcholu tabulky. „O postupu vůbec nepřemýšlíme. Vždy jsme měli za úkol se udržet. Teď chceme ze začátku posbírat co nejvíc bodů, ať máme klid,“ objasnil strážnický odchovanec.

Ilustrační foto.
Začíná nový ročník Superligy malého fotbalu. Do Brna míří Příbram

JAROSLAV GALBA