A tak zatímco se domácí utápěli v nepřesné kombinaci uprostřed hřiště, hráči Kunštátu dlouhými přihrávkami a přesnější kombinací rychle pronikali do šestnáctky zaskočených domácích, kde měl plno práce gólman Martin Doležal. Po neproměněných šancích Marka Štencla a Tomáše Bělehrádka se přesnou střelou k tyči prosadil Tomáš Novotný a hosté se zaslouženě ujali vedení. „Škoda, že jsme se v první půli prosadili jen jednou, na domácí obranu platila rychlost našich akcí,“ litoval trenér hostů Vladan Horák.

Fotbalisté Lednice (v modrých dresech) vstoupili do krajského přeboru výhrou 1:0 nad Ráječkem.
FOTOGALERIE: Ráječko nezvládlo první duel krajského přeboru. Podlehlo Lednici

V začátku druhé půle znovu včasným vyběhnutím zabránil domácí brankář Doležal rychlému Bělehrádkovi zvýšit stav utkání a pak se zvolna dosavadní vývoj hry začal obracet. Po hodině hry dostal domácí Ondřej Šedivý hodně prostoru a přízemní střelou k tyči vyrovnal. „Domácí po vyrovnavací brance ožili a naši hráči už nestačili zareagovat. V dobře se vyvíjejícím utkání jsme nakonec zaplatili nováčkovskou daň, polevili jsme v koncentraci a to se nám v samém závěru vymstilo,“ smutnil kouč Horák.

Hráči Svratky v závěru stupňovali svůj tlak a minutu před koncem po rohovém kopu Martina Bednáře rozhodla hlavička Davida Řezníka o šťastné výhře domácích. Oddechl si i trenér Svratky Kříž, pro kterého to také byla premiéra u mužstva. „O přestávce jsme si něco motivačního řekli a náš výkon šel výrazně nahoru. Náš tým se pozvolna tvoří, pracujeme na příchodu dalších hráčů,“ nastínil perspektivu Svratky nový kouč. „K prvnímu bodovému zisku jsme měli blízko, teď se soustředíme na střetnutí druhého kola, kdy nás čeká další brněnský tým Bystrce. A na domácí premiéru se těší celé Kunštátsko,“ dodává trenér nováčka Horák.

ZDENĚK STANĚK

FC Svratka Brno - FK Kunštát 2:1
Poločas: 0:1.
Branky: 59. Šedivý, 89. Řezník - 31. Novotný.
Žluté karty: 5. Svensson, 53. Banda - 75. Macko.
Diváci: 150.