Utkání na Svratce mělo na těžkém terénu v první půli rychlé tempo, oba týmy se snažily útočit, střelecky se jim však nedařilo.

Jedinou výjimkou byla křižná střela pravého obránce domácích Filipa Svenssona, kdy míč od tyče putoval do sítě. „Od počátku jara látáme sestavu, chybí nám několik zraněných hráčů základní sestavy,“ žehral hostující trenér Petr Zemánek.

„Ve druhé půli jsme šli za vyrovnáním, na hru vabank jsme však v závěru doplatili dalšími dvěma góly,“ smutně dodal ratíškovický kouč.

Domácí hráli trpělivě, Martin Bednář trefil břevno, dlouhé nákopy a centry hostů bezchybně stahoval gólman Martin Doležal. Právě on poslal dlouhý výkop na Jana Janíka, jehož lob skončil na tyči a pro nabíhajícího Jana Čurdu nebylo problémem poslat míč podruhé do sítě.

Třetí gól svým prvním dotykem s míčem přidal dělovkou Iráčan Al-Sabari. „Hráli jsme srdnatě, chceme se rozhodně tabulkou posouvat nahoru,“ poznamenal k utkání kouč Svratky David Kříž.

Skvělý start

Bystrčtí to měli jednodušší, už v šesté minutě vedli 2:0 zásluhou Patrika Hubra. První gól vstřelil hlavou po centru Jiřího Solanského, druhý přidal po brejku.

„Dvoubrankový náskok kluky uklidnil, pak jsme se prezentovali velmi dobrým výkonem. Naše defenziva na jaře ještě neinkasovala, třetí gól přidal v závěru střídající Ladislav Hansl,“ spokojeně hodnotil zápas domácí kouč Roman Kotol.

Zdá se, že nováčkovi z Kunštátu vyprchává podzimní euforie, ve třech jarních zápasech získal jediný bod se skórem 1:9 a v tabulce klesl na páté místo. Celek Bystrce v příštím kole zajíždí do Ratíškovic, které touží po první jarní výhře.