Jak k tomuto malému výkonnostnímu zázraku došlo? V závěru minulého ročníku se totiž tým potácel na konci tabulky, trenéři se střídalia mužstvu hrozil sestup. V této kritické situaci funkcionář klubu Jiří Zorník přivedl k týmu trenéra Bohumila Smrčka. Zkušený kouč, který v roce 2007 jako trenér Líšně vyřadil z poháru Slavii 4:3, a přivedl tak mužstvo Líšně do fotbalového povědomí celé republiky, kohoutovické mužstvo pomohl zachránit v I. A třídě. „V letní přípravě pak začala tvrdá práce,“ vzpomíná Smrček.

„Náročná fyzická příprava zábavnou formou vedla k výraznému zlepšení tréninkové morálky i výkonnosti. Dnes hráči nejen chytrou kombinační hrou přehrávají soupeře, ale góly často střílejí v závěru zápasů, kdy je soupeř na rozdíl od našich hráčů unaven. Do mužstva se také vrátilo několik odchovanců z vyšších soutěží, po delším zranění už také nastupuje Vojtěch Cupák,“ nachází příčiny výrazného zlepšení výkonnostii atmosféry v klubu Smrček. Kohoutovičtí funkcionáři i příznivci soudí, že s ním začíná nová a lepší éra Tatranu.

Utkání FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY mezi FC Vysočina Jihlava a Zbrojovkou Brno rozhodla jediná branka hostujícího Denise Alijagiče.
Sedá si to, těší trenéra Klusáčka po páté výhře Zbrojovky v řadě

Zápas s předposledními Vojkovicemi měl vyrovnaný jen první poločas. V úvodu navrátilec z Bosonoh Michal Pavliš orazítkoval tvrdou střelou břevno hostující branky a pak po úniku z poloviny hřiště Marek Hála obešel obránce i brankáře a do prázdné branky zajistil domácím vedení. „Vývoj střetnutí ovlivnila červená karta pro našeho stopera Jana Chrástka. Do poločasu jsme ještě vydrželi hrát vcelku vyrovnaný zápas, druhá půle už jasně patřila domácím,“ zmínil po utkání trenér Vojkovic Aleš Teiner.

Po přestávce pak Pavliš vrátil do sítě míč vyražený brankářem Filipem Hubáčkem a na svůj druhý gól dosáhl po přesném centru Františka Žáčka. V závěru pak demolici hostů svojí levačkou dokončil dvakrát Lukáš Vránek. „Procházíme generační obměnou, náš tým je mladý. Ukazuje se, že tato soutěž je pro náš tým optimální,“ dodává Teiner.

Fotbalisté Startu (v červeném) padli na hřišti béčka ostravského Baníku 1:2.
Start se rval o první místo, nakonec v Ostravě krutě padl po penaltě v závěru

„Podali jsme kolektivní výkon, v nadcházejícím kole nás čeká náročný zápasv Moravském Krumlově. I tam se pokusíme udržet dosavadní neporazitelnost,“ optimisticky dodává spokojený trenér Smrček.

ZDENĚK STANĚK


Načítám tabulku ...