Je to až téměř pohádkový příběh. Tatran totiž v minulé sezoně doslova utekl hrobníkovi z lopaty, zachránil se až v závěru ročníku. Nyní v tabulce okupuje úplně jinou pozici. „Jednou nohou už jsme byli v I. B třídě. Když jsem Kohoutovice přebíral, tak jsme totiž byli na posledním místě. Podařilo se nám zachránit a dali jsme si cíl hrát v klidném středu tabulky. Nakonec to vyšlo tak, že jsme po podzimu první, je to hezké,“ těší Smrčka.

Trenér, který v roce 2007 s Líšní slavně vyřadil z poháru pražskou Slavii, zavedl v Kohoutovicích nové pořádky. Zlepšily se nálada i kondiční připravenost hráčů. „Dobrá fyzička je jen jedním dílem mozaiky. Důležitější bylo lepší psychické naladění a svou roli hraje i logistika. Kluci jsou rozlítaní po světě, někteří třeba odletí na půl roku do Španělska nebo Brazílie. Pak nám třeba jen napíšou, že tady budou za týden, tak se to vždy snažíme nějak poskládat,“ poodhaluje zkušený stratég.

Fotbalisté Zbrojovky Brno (v červeném) na úvod slovenského soustředění remizovali s Púchovem 3:3.
Nejhorší poločas přípravy, láteřil Mucha. Zbrojovce chybí v Senci Šural i Texl

Pod jeho vedením Tatran prožil snový podzim. Poprvé ztratil body až v sedmém kole, ze třinácti odehraných utkání hned desetkrát zvítězil. Díky lepšímu skóre tak přezimuje na čele tabulky před Tišnovem. „Svým způsobem je hezké, že jsme na první pozici. Vnímáme ale, že jsou v soutěži i ambicióznější týmy. Převážně Tišnov, ten chce jít každopádně pro postup. Budeme se ale snažit je co nejvíc potrápit,“ slibuje Smrček.

Právě Kohoutovice a Tišnov výrazně odskočily ostatním celkům, zatím to tak vypadá na jejich boj o posun do vyšší soutěže. Brněnský celek však má i jiné ambice. „Je zbytečné zatím dělat nějaké předpovědi. Důležité bude, v jaké sestavě se sejdeme na jednotlivá utkání, vždy rozhodne aktuální forma. Doteď jsme ale v každém zápase byli více než rovnocenným soupeřem. Chceme v tomto trendu pokračovat, abychom si udrželi i vyšší návštěvnost, které se zlepšila na podzim,“ podotýká bývalý kouč Zbrojovky či Znojma.

Líšeňští fotbalisté (v červeném) si v přípravě poradili s dalším slovenským druholigistou, Šamorín zdolali 2:1.
FOTO: Slovenské prověrky Líšni sedí. O dalším skalpu rozhodl mladík Tauš

Do jarní části sezony lídr A skupiny I. A třídy může počítat i se dvěma posilami. „Mám pocit, že se postupně vrací hráči, kteří už dřív v Kohoutovicích byli, za což jsem nesmírně rád. S nadsázkou tomu říkáme, že začíná nová éra Tatranu. Opět se s námi připravuje Adam Kajanovič, který měl nějakou dobu pauzu od fotbalu, teď se k němu zase vrátil. Brankář Matěj Severa už je také opět náš hráč. Jsou to kluci, kteří u nás vyrůstali a teď se vrátili, je to takové rodinné,“ míní Smrček.

Zmíněná dvojice navíc nemusí být jedinými zimními posilami Tatranu, klub totiž jedná i o dalším možném doplnění kádru.

Zimní přípravu Kohoutovice začaly už 11. ledna, od té doby odehrály tři zápasy. Před startem jara je čekají ještě další čtyři prověrky. „První dvě utkání jsme vysoko prohráli, neberu to ale jako pohromu. Je to příprava, zkoušíme nové věci i hráče, navíc jsme nebyli kompletní. Generálku na jaro odehrajeme 9. března se Šlapanicemi,“ dodává kohoutovický lodivod.

Přípravné utkání mezi FC Vysočina Jihlava (v modrém) a FC Slovan Rosice.
OBRAZEM. Rosice sehrály přípravu v Jihlavě. Favorizovanou Vysočinu potrápily

Jarní část Tatran zahájí soubojem prvního s posledním, na svém trávníku totiž přivítá Slovan Brno, který zatím nasbíral pouhých šest bodů. Brněnským derby tak pro Kohoutovice začne snaha o dokonání velkého příběhu.


Načítám tabulku ...