„Kdyby nám někdo řekl, že při naši první účasti po čtyřiceti letech v krajské soutěži budeme druzí, byli bychom nadšením bez sebe. Druhé místo je pro nás velkou odměnou, jsme trochu překvapení, kolikátí jsme v tabulce," přiznal vedoucí mužstva a místostarosta města Oslavany Svatopluk Staněk.

Celek z Brněnska po úspěšném podzimu provedl v zimě jedinou změnu v kádru. Z Rajhradic přivítal univerzála Patrika Šnyra. „S většinou hráčů se zná dlouhodobě, protože s nimi vyrůstal. Stavíme tým hlavně jako dobrou partu a Patrik do party přesně zapadá. Je to takový univerzál, šikovný střední záložník," představil Staněk posilu.

Fotbalisté Rosic (ve žlutém) v sobotním přípravném utkání zdolali rezervu Zbrojovky 2:1.
FOTO: Rezerva Zbrojovky trápila Rosice, posílený favorit rozhodl z penalt

O další změny podle jeho slov klub ani neusiloval. „Na této úrovni pro nás není přestupová politika prioritou," podotkl Staněk.

Ten je spokojený i se zimní přípravou. Oslavany si dopřávají souboje s týmy z vyšších soutěží. Nejprve remizovaly 4:4 s účastníkem I. A třídy z Vysočiny Dukovany, se druhým týmem A skupiny I. A třídy Tišnovem prohrály 0:2 a naposledy v úterý večer jen těsně 0:1 nestačily na čtvrtý tým tabulky A skupiny I. A třídy Ivančice.

Zbrojovka se dohodla na spolupráci s obráncem Simonem Falettem minimálně do konce sezony.
Hrál první ligu v Německu, Francii, Turecku. Do Zbrojovky přichází zadák Falette

„Taky jsme byli na soustředění v Borovince u Bystřice nad Pernštejnem. Kluci ale nelenili přes zimu ani předtím. V Oslavanech běží zimní fotbalová liga, která se hraje skoro za každého počasí a většina hráčů od nás v ní taky nastupuje. Končí tento víkend," podotkl Staněk s tím, že poslední přípravný zápas sehrají Oslavany příští sobotu 9. března v Lednici s tamějším účastníkem krajského přeboru.

I když za sebou mají vyvedený podzim, co se týče ambicí pro jarní část sezony, zůstávají Oslavany opatrné. „Nedá se jednoznačně říct, že nám jde o postup. Chceme vyhrát každý zápas a uvidíme, jak to dopadne," dodal Staněk.