„Očekávám, že se bude hrát otevřený fotbal a nebude to, při vší úctě k některým jiným soupeřům, jako nastoupit proti betonárce nebo zaparkovanému autobusu. Zezačátku to asi bude opatrné, protože nikdo nebude chtít udělat chybu, ale věřím, že se tam pak objeví šance na obou stranách. Nám taky vyhovuje, že si zahrajeme na větším hřišti," pověděl vedoucí oslavanského mužstva a místostarosta města Svatopluk Staněk.

Nováček nejnižší krajské soutěže se taky může těšit na početnou fanouškovskou podporu. „Fanoušci obvykle jezdí na venkovní zápasy auty, ale tentokrát jsem si udělali už na posledním domácím utkání anketu, kdo by měl zájem u autobus a byl o to velký zájem. Možná vypravíme i dva," podotkl Staněk.

Jihomoravské krajské finále známého turnaje Mc Donald´s Cupu se uskutečnilo ve středu ve fotbalovém centru v Brněnských Ivanovicích.
FOTO: McDonald´s Cup v Brně: nadvládu domácích překazily jen Vojkovice

Oslavany čtyři kola před koncem sezony vévodí tabulce a baví fotbalem, ve dvaadvaceti duelech nasázely třiaosmdesát branek, nejvíc v soutěži. Přesto, že už nejsou pro soupeře tak neznámí jako na podzim. „Soupeři už znás znají, měli jsme taky výpadky v hráčském kádru, takže ne vždy se úplně daří. Ale kdyby nám někdo před začátkem sezony řekl, že budeme takto před koncem na prvním místě, považovali bychom ho za velkého optimistu," pověděl Staněk a hned pojmenoval příčiny úspěchu.

„Sešla se velmi dobra parta hráčů a od toho se odvíjí i poměrně velké návštěvy. Naše fanoušky baví fotbal, kteří kluci předvádějí," zdůraznil vedoucí mužstva.

Ostatně už podzimní vzájemný duel Oslavan a Šatova byl velkým lákadlem, v půli října ho v malém městě na Brněnsku sledovalo tři sta lidí a z výhry 4:2 se radoval celek ze Znojemska. „Kdo ten zápas viděl, musí uznat, že nevyhrál lepší tým, ale šťastnější. My byli před svými fanoušky trochu přemotivovaní, možná to teď bude naopak," dodal Staněk.