„Po utkání máme závěrečnou a samozřejmě budeme na dálku sledovat, jak to dopadne v divizi. Rozhodně chceme zůstat v krajském přeboru. Hodně kluků má předjednanou smlouvu s tím, že tady zůstanou, pokud se udržíme. Horší to bude, když sestoupíme do I. A třídy," přiznal kapitán týmu Martin Urbánek.

O osudu Rajhradic rozhodne počínání MSK Břeclav a Tasovic v divizi D, které na dálku svedou souboj o záchranu s Pelhřimovem. Z divizní skupiny D, zdá se, totiž budou sestupovat dva celky.

Aktuálně má černého Petra Pelhřimov, který z předposlední pozice ztrácí na Břeclav a Tasovice jediný bod. Pelhřimov ukončí sezonu sobotním duelem od pěti hodin odpoledne doma proti Velké Bíteši, Břeclav ve stejný čas vyzve Velké Meziříčí a Tasovice se představí ve Žďáru nad Sázavou.

Pokud Břeclav a Tasovice udrží Pelhřimov pod sebou, nejspíš se zachrání i Rajhradice, protože z krajského přeboru by sestupovaly jen poslední Mutěnice, pokud Pelhřimov jednoho z jihomoravské dvojice přeskočí, půjdou dolů i Rajhradice.

„Přitom po podzimu jsme to měli na záchranu výborně rozběhnuté. Jenže došlo k mnoha změnám. Hodně kluků kvůli věku nebo výkonnosti skončilo a celé jaro jsme dopláceli na nesehranost. Měli jsme i nového trenéra," zmínil se Urbánek o novém kouči Františku Furchovi.

Ať už se Rajhradice udrží v krajském přeboru, nebo ne, jedno je jisté. V létě dojde v klubu k dalším rozsáhlým změnám. A to nejen v kádru. „Spojíme se s Blučinou a vznikne tým s názvem SK Cezava odkazující na mikroregion, kam patříme. Je to proto, aby se třeba v budoucnu přidaly další obce z okolí," líčil Urbánek.

Vzniknou dvě družstva dospělých, to druhé přitom bude hrát okresní přebor Brno-venkov místo Blučiny, která v nabité soutěži obsadila druhou pozici tabulky. „Spojení je především kvůli mládeži, aby na sebe jednotlivé věkové kategorie navazovaly a aby nám mladí nekončili brzo s fotbalem, když je tolik lákadel. Taky se dá ale očekávat větší přesun hráčů mezi oběma kluby, jak se to bude zrovna hodit. Očekáváme, že se zkvalitní jak A, tak B tým," dodal kapitán Rajhradic. Teď ale budou v klubu fandit zejména Tasovicím a Břeclavi.