Přestože se našli hráči, kteří měli zájem hrát krajský přebor, většina byla proti. „Není to tak jednoduché. Někteří kluci mají náročné zaměstnání, jiné by limitovaly studijní povinnosti. Navíc jsme si byli vědomi, že kádr by potřeboval v případě postupu posílit,“ vysvětlil lodivod.

Ten vítěznému mužstvu postup do nejvyšší krajské soutěže nejprve přál, po závěrečném rozhodnutí však zklamaný není. „Stávající soutěž je pro nás dostačující, navíc do soutěže vstoupí další týmy z regionu, Mutěnice a Kyjov,“ podotkl.

Podle postupového klíče soutěžního řádu fotbalu tak bude místo vítěze B skupiny I. A třídy osloven druhý, třetí, případně čtvrtý celek tabulky. „Od Hroznové Lhoty a Kozojídek jsme obdrželi stanovisko, ve kterém odmítají postup a přihlašují znovu I. A třídu,“ řekl předseda sportovně-technické komise Jihomoravského krajského fotbalového svazu Dominik Bureš.

Nabídku postupu ze třetího místa tak zvažují Dubňany. „Byli jsme oslovení a přemýšlíme o tom. Osobně bych do toho šel, ale budeme jednat s hráči, kteří budou mít konečné slovo,“ netajil dubňanský předseda Aleš Hartman.

Kdyby Baník ani čtvrté Podolí nabídku postupu nepřijaly, osloven bude druhý celek tabulky A skupiny I. A třídy, kterým jsou Kohoutovice.


Načítám tabulku ...