Přitom nováček se až dosud prezentoval výtečnou defenzivou, jeho předchozí čtyři zápasy skončily 0:0 a celkové skóre činilo 3:6. „Po delším čase a vyléčených zranění jsme nastoupili kompletní a proti favoritovi jsme volili opatrný začátek,“ hodnotil první půlhodinu trenér hostů Milan Volf.

Pak však začal úřadovat skvěle hrající Karel Kroupa, nejdříve přímý kop Martina Bednáře hlavou prodloužil do sítě hostů a pak dokonalým servisem přesně načasovaných přihrávek za obranu hostů umožnil Ondřeji Šedivému dvakrát překonat brankáře Lednice Lukáše Prokopa. V závěru první půle se dočkali gólu i hosté, bezstarostnou hru domácí obrany potrestal Tomáš Pálka. „Nebyli to jen Kroupa se Šedivým, všichni naši hráči stoprocentně plnili svoje úkoly, což platilo i pro druhý poločas,“ chválil svoje svěřence domácí kouč David Kříž.

Osmadvacetiletá Nikola Velebová (ve výskoku u míče) pomáhá ženskému B týmu Lokomotivy Brno, pomalu se vrhá i na trénování.
K fotbalu je přivedli zaplacená útrata a děda rozhodčí. Nyní táhnou Lokomotivu

Druhý poločas přinesl odlišný obraz hry, především výkon hostů byl podstatně živější. „Za nepříznivého stavu jsme změnili rozestavění hráčů, hráli jsme na tři obránce a tři útočníky a to naší hře prospělo,“ odhalil změnu ve vývoji hry hostující stratég Volf. Jeho hráči začali nebojácně útočit a zaměstnávat domácí obranu i gólmana Martina Doležala. Svratka sice Martinem Bednářem zvýšila svoje vedení, lednický Tomáš Pálka však znovu stačil snížit a málo scházelo, aby se hosté dotáhli na rozdíl jedné branky.

Oboustranné útoky se rychle střídaly, jediný gól však už přidal jen domácí kanonýr Ondřej Šedivý, který tak dosáhl hattricku. Tento dvacetiletý útočník stačil skórovat v každém z devíti zápasů svého týmu, s třinácti góly je včele kanonýrů krajského přeboru. „Spokojenost s naším výkonem mohu vyjádřit jen za druhý poločas, soupeř nás potrestal v produktivitě,“ dodal trenér poražených Volf.

„Nováček z Lednice se ukázal jako zdatný soupeř. Zajímavé střetnutí s řadou pěkných branek mělo rychlé tempo, v nastávajícím kole se pokusíme zaskočit vedoucí celek Líšně,“ plánuje trenér Kříž.

ZDENĚK STANĚK


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...