Hned dvojí pád hrozí Moravskému Krumlovu. Rezervní celek vyklidí pozici v B skupině I. B třídy, kde už nemá v závěrečných třech kolech šanci opustit poslední pozici, A tým je zase na čtrnácté příčce krajského přeboru bod od předposledního Tišnova, přičemž z nejvyšší krajské soutěže pravděpodobně padnou dva týmy. „Patnáctiletý sen o krajském přeboru, což je pro nás liga, se pomalu chýlí ke konci. Nejsou lidi. Starší hráči, kteří na kraj měli herně i mentálně, pomalu odcházejí, a mladí za nás hrát nechtějí. Jsme úplní amatéři, u nás hráči nastupují jen za párek. Už ani nehledáme kvalitu, ale aspoň kvantitu,“ krčil rameny sekretář klubu Petr Krška.

Rezerva Moravského Krumlova se sice v B třídě vypnula o víkendu k překvapivé remíze 2:2 proti druhému celku soutěže Pohořelicím, ovšem na předposlední pozici už ztrácí devět bodů a má horší vzájemné zápasy jak tým před nimi Jevišovice. „Často sestavu lepíme dorostenci, lepší kluci nastoupí za áčko, horší za béčko. Přitom jsme si říkali, že když budou hrát krajské soutěže dva naše týmy, budeme atraktivní pro hráče z menších obcí. Ale těm je jedno, jestli si kopnou v B třídě nebo III. třídě. Takže už v půlce sezony jsme si řekli, že držet rezervní tým v krajské soutěži nemá smysl,“ mínil sekretář.

Moravský Krumlov navíc nedokáže konkurovat movitějšímu 1. SC Znojmo, který pravidelně loví kvalitní hráče regionálního rivala. „Slíbí jim, že budou hrát profi fotbal, ale potom je někdy v osmnácti chtějí prodat dál a ligu tam pak nehraje nikdo z nich,“ rozčiloval se Krška.

Sezonu už jen dohrávají ve Vojkovicích, které v krajském přeboru na jaře dostávají jeden výprask za druhým. Uplynulý víkend po jednom z lepších výkonů prohráli na domácím hřišti proti lídrovi tabulky Startu Brno 1:6 a definitivně přišli o možnost zachránit se. „Jsme malá obec a nemůžeme konkurovat velkým klubům z Brna. Nemáme tolik peněz. Nedá se nic dělat,“ prohlásil šéf klubu Petr Klučka.

Jasno o sestupu už je dávno v Moravské Nové Vsi. Fotbalisté z městysu na Břeclavsku vydrželi v krajské soutěži pouze sezonu a znovu padají do okresních soutěži, s I. A třídou se už minimálně na rok určitě rozloučí v Miroslavi.

Mužstva na dně

Krajský přebor: Vojkovice – ztráta 9 bodů na předposlední tým

I. A třída, sk. A: Miroslav – ztráta 10 bodů

I. A třída, sk. B: Kyjov – ztráta 1 bodu*

I. B třída, sk. A: Dražovice – ztráta 6 bodů*

I. B třída, sk. B: Moravský Krumlov B – ztráta 9 bodů

I. B třída, sk. C: Moravská Nová Ves – ztráta 13 bodů

*Týmy s teoretickou šancí na záchranu