Hložek byl u všeho
Tentokrát nejde o fotbalového reprezentanta Adama Hložka, ale o jeho staršího bratra Daniela, nejlepšího střelce týmu a kapitána Ivančic. V zápase krajského přeboru s béčkem Líšně do půlhodiny vstřelil pohotově dva góly, v 36. minutě byl však po druhé žluté kartě vyloučen. Líšeňští stačili už jen snížit a i přes oslabení o svého kapitána si Ivančice z Brna odvezli vítězství 2:1.

A i když dvanácté kolo bylo na góly chudičké, po remíze Kuřimi s Boskovicemi stačilo Bohunicím jednogólové vítězství nad Moravským Krumlovem, aby Kuřim s jednobodovým náskokem vystřídaly včele tabulky. O tom, kdo bude podzimním půlmistrem však rozhodnou až tři závěrečná kola.

Moravský Krumlov v Bohunicích inkasoval hned v úvodu z kopačky Radima Ševčíka, zbytek střetnutí se však i se štěstím dokázal tlaku domácích ubránit. „Tentokrát se nám nedařilo střelecky, nedokázali jsme zúročit tři, čtyři velké gólové šance, ve druhé půli jsme navíc dvakrát trefili tyč,“ poznamenal bohunický kouč Zdeněk Partyš.

Další duel odehrají jeho svěřenci ve čtvrtek, kdy na domácím hřišti přivítají šestý Rousínov. „Teď se musíme soustředit na čtvrteční zápas, rozhodně chceme přezimovat včele tabulky,“ zdůraznil Partyš.

Brněnský brankář Jiří Floder zaskočil za zraněného Martina Berkovce a proti třineckým fotbalistům si připsal první nulu v této sezoně.
Náskok sedmi bodů i nejlepší střelec. Zbrojovce ale scházejí vychytané nuly

V Kuřimi domácí svou mírnou převahu vyjádřili až v závěru poločasu. Po signálu stoper Vítězslav Bárta hlavou přizvedl míč a neobsazený Jaromír Motyčka poslal míč do sítě.

Škoda, že poté Petr Svoboda neproměnil velkou šanci ve dvoubrankové vedení. „Boskovice byly rozhodně až dosud naším nejtěžším soupeřem, jeho hráči jsou dlouho spolu a ve druhé půli nás zatlačili. Když už se zdálo, že výhru ubráníme, pár minut před koncem dokázali vyrovnat na 1:1. Sportovně musím uznat, že remíza je tentokrát zasloužená,“ hodnotil střetnutí kuřimský trenér Svatopluk Habanec.

Po dvou bezbrankových remízách hráli Bystrčtí nerozhodně i potřetí, s Krumvířem se rozešli smírně 1:1. Po 290 minutovém střeleckém půstu vstřelil Tom Kratochvíl gól.

Zbrojovácká rezerva (v černém) poprvé v této sezoně prohrála. Ilustrační foto.
První prohra. Rezerva Zbrojovky nenašla klíč k bráně soupeře, teď vede Hodonín

Bystrčtí mohou být nakonec s jednobodovým ziskem spokojeni, ve druhé půli hosté třikrát v přečíslení postupovali na domácí gólmana, ani jednou však neuspěli. „Naše bojovnost byla málo, hráli jsme nepřesně a pod svoje možnosti. Schází nám fotbalová lehkost a bohužel střelecky jsme stále bezradní,“ povzdechl si bystrcký trenér Igor Kos.

Jeho tým ve čtvrtečním kole čeká v Kuřimi tým, který se touží vrátit do čela tabulky.