Švancara pobyl za hřišti zhruba závěrečných třicet minut, ale stejně jako jeho spoluhráči se do stoprocentní šance v podstatě nedostal. V té době sice měli hosté výraznou převahu, protože za stavu 1:0 vrhli všechny síly do útoku, ale domácí defenzíva náporu odolala. Navíc otevřené hry hostů Tatran využíval k rychlým brejkům a v poslední minutě po jednom z nich „pojistil“ domácí vítězství Josef Lička.

Navrátilec do zeleného domácího dresu Radim Dvořák (vrátil se z Blanska - pozn. red.) vyhrál hlavičkový souboj na půlící čáře, utekl obráncům a sám před brankářem přihrál pod sebe Ličkovi, který neměl problém trefit prázdnou branku. „Myslím si, že jsme Start překvapili. Byli jsme bojovnější, odvážnější a určitě jsme vyhráli zaslouženě,“ radoval se po utkání trenér Tatranu Tomáš Kovanda.

Rousínovským hodně pomohlo, že šli do vedení. Ve dvacáté minutě poslal stoper Lukáš Mrnuštík dopředu dlouhý míč a většina domácích hráčů musela vybíhat z ofsajdové pozice. Zdeněk Kuklínek ovšem šel za míčem z druhé vlny, souboj s brankářem Martinem Matiáškem sice nevyhrál, ale vyražený míč pohotově lobem přes bezmocného gólmana poslal do sítě Filip Novotný. „Mám velkou radost, konečně a poprvé za dva a půl roku, co jsem tady, máme začátek sezony dobrý. My jsme na ně byli fakt výborně připravení a zahráli jsme takticky velice dobře. Celé mužstvo. I náhradníci. To, co jsme si řekli, a na co jsme se chystali celý měsíc před mistrákem, to jsme splnili. Všechno nám fungovalo, kluci zaslouží velkou pochvalu a absolutorium,“ chválil Kovanda.

TATRAN ROUSÍNOV - START BRNO 2:0

Poločas: 1:0. Branky: 20. Novotný, 89. Lička. Rozhodčí: Paulík – Urbánek, Knecht. ŽK: Líznar, Kuklínek, Mrnuštík, Buršík – Veselovský. ČK: Smejkal (Start). Diváci: 305.

Tatran: Řepka – Zezula, Mrnuštík, Rozehnal, Líznar – Kuklínek (90.+3. Procházka), Horváth (83. Legner), Buršík, Žoček (72. Břoušek) – Novotný (64. Dvořák), J. Lička (90. Hartl): Trenér: Tomáš Kovanda.

Start: Matiášek – Praks, Smejkal, Bím (46. D. Cupák), Ryšavý, Mikeš (67. Veselovský), Musil, Matyska (86. V. Cupák), Košík, Gaži (46. Mach – 58. Švancara), Mica. Trenér: Libor Danihelka.