Jaký je váš sportovní vzor?

Nikdy jsem neměl jeden sportovní vzor, od mala jsem ale hrál fotbal, takže mými idoly byli nejlepší fotbalisti své doby: brazilský kanonýr Ronaldo, portugalský míčový kouzelník Luís Figo, geniální záložník Zinedine Zidane či český bojovník Pavel Nedvěd.

Za co v organizaci kopete?

Heslo naší „firmy“ znají všichni. Pomáhat a chránit. Spektrum činností je ale hodně široké. Od běžného pořádkového policisty na ulici, přes vyšetřovatele vražd až po specialistu, který ve virtuálním světě bojuje proti kyberkriminalitě. Ta je mimochodem díky rozmachu moderních technologií na vzestupu. Já konkrétně jako bývalý dopravní policista vzdělávám nové kolegy a snažím se je připravit na veškerá možná úskalí, která je mohou potkat na našich silnicích.

Komu byste dali červenou kartu a proč?

Vzhledem ke své praxi nemohu zapomenout na řidiče, kteří se chovají na silnicích nezodpovědně. Opilí, zdrogovaní nemají na našich cestách co dělat, stejně jako hazardéři, kteří ohrožují životy a zdraví ostatních. Chybu může udělat každý, ale řidičům opakovaně usedajícím za volant pod vlivem alkoholu či drog bych bez pardonů udělit doživotní „dištanc“.

Jaký jste si v život dal "vlastňák" ?

Na fotbalovém hřišti se mi taková věc naštěstí nepovedla, ve futsalu párkrát ano. Co se týče běžného života, usilovně se snažím, aby tomu bylo jako na trávníku.

Co pro vás byl největší gól?

Ve své kariéře si nejvíce cením jediného druholigového gólu v dresu Drnovic, tenkrát byl tenkrát vítězný proti Brnu.