Oslavy kulatého výročí chystá klub z jihu Brna na sobotu, kdy do jeho areálu zavítají i bývalí brněnští hráči. Vstup na akci stojí sto korun. „Hlavní lídr týmu Zbrojovky bude Petr Švancara, který mužstvo skládá," prozradil Jelínek.

Program akce:
12.30: starší a mladší žáci
14.00: výroční schůze a ocenění legend
14.00: trénink přípravek pod vedením Petra Švancary
15.30: SK Chrlice - SK Tuřany
17.30: legendy chrlického fotbalu - stará garda Zbrojovky
20.00: taneční zábava s "Hamrla Boys"

Jako první se ale na hřišti od půl jedné odpoledne představí mládež domácího týmu, v půl čtvrté pak přijde na řadu populární derby. Domácí Chrlice vyzvou rivala z Tuřan.

Přestože se v současné době na hřišti v Chrlicích hraje okresní přebor, od půl šesté večer se tam objeví i kromě Švancary jména jako Milan Pacanda, Karel Jarůšek, Josef Hron, bratři Holomkové a další.

Výběr dvaceti bývalých brněnských fotbalistů doplní herci Václav Svoboda, Alan Novotný a Jakub Uličník. Na trávník vyběhne i Jiří Hamza, šéf českého biatlonu a bývalý manažer ženského basketbalového týmu Gambrinus Brno.

Bronislav Stáňa, jenž aktuálně patří Opavě, jedná o přestupu do Líšně.
Líšeň zkouší Zúbkova syna i odchovance Sparty, Stáňa řeší smlouvu v Opavě

Proti hvězdné sestavě se pak postaví chrlické legendy. Jejich dres oblékne i Jan Polák nebo patrně nejslavnější odchovanec klubu Michal Kolomazník. „Ten bude na naší straně,“ usmál se Jelínek, prootže chrlický odchovanec v roce 1984 přestoupil právě do Zbrojovky. Tam odehrál 82 zápasů v nejvyšší soutěži a vstřelil tři branky.

Sestava staré gardy Zbrojovky:
K. Jarůšek, J. Hron, P. Švancara, J. Trousil, bratři Holomkové, P. Valnoha, P. Siegl, P. Křivánek, P. Cihlář, T. Polách, R. Vlasák, L. Došek, M. Pacanda, L. Šmíd, P. Kobylka, hokejista J. Hunkes, herci J. Uličník, A. Novotný, V. Svoboda, S. Slovák, manažer biatlonu J. Hamza a další

A bývalý prvoligový fotbalista bude hrát na oslavách důležitou roli. „U příležitosti jubilea jsme udělali trička i vlaječky a vydáváme historickou knížku, kterou Michal pokřtí," přiblížil Jelínek.

Při oslavách devadesátého výročí klub vyznamená i významné osobnosti chrlického fotbalu. Ocenění dostane devatenáct legend. „Nerad bych na někoho zapomněl, ale asi vyzdvihnu tři předchozí předsedy klubu, což jsou Jiří Veselý, Ladislav Němec a Jaroslav Hunkes,“ řekl Jelínek a dodal: „Dřív se tady předsedové měnili po roce, ale tihle byli tahouni a vedli klub nejdelší dobu."

Trenér Jozef Dojčan zamířil z Lanžhotu do Zbrojovky Brno, kde bude zastávat pozici asistenta kouče Richarda Dostálka.
Bouřlivák Dojčan považuje Zbrojovku za čest, dělá servis Dostálkovi

Jelínek převzal od Hunkese post prvního muže klubu v roce 2006. „Vnímáme, že jsme spíš klub lokální úrovně, ale máme tady hodně mladých hráčů. Nesoupeříme se Zbrojovkou, Líšní nebo Svratkou, ale chceme jen umožnit dětem sportovat," vysvětlil.

Podle něj se proto v mládežnických týmech v Chrlicích potkají fotbalové naděje i hráči, kteří se sportem jen baví. „Když je někdo talentovaný, doporučíme ho do lepších oddílů, kde mu zajistí lepší podmínky,“ dodal předseda klubu.