„Naše bilance mluví za vše. Máme před sebou dvě kola a doufám, že z nich vytěžíme šest bodů. Samozřejmě Moravské Knínice ještě přes zimu posílily, ale věříme, že s nimi uhrajeme pozitivní výsledek," uvedl hrající šéf židlochovického klubu Josef Antl.

Nedělní šlágr se uskuteční v Moravských Knínicích, Židlochovice ale budou ve čtyřicet kilometrů vzdálené obci táhnout i fanoušci. „Vypravujeme autobus, jeden už máme zaplněný a řešíme, zda nepojede i druhý. Budujeme tady několik let fanouškovskou základnu a díky výsledkům se daří nám je získat na rozdíl od Moravských Knínic. To je taková rychlokvaška, tohle si za peníze nekoupíte," rýpl si Antl do nejbližšího soupeře.

Během posledního roku uvítala Líšeň hned několik nových posil, jednou z nich byl i stoper Dušan Jokovič (napravo).
Vydřená záchrana i potenciál k návratu do špičky. Líšeň ale potřebuje doplnění

Židlochovice dosud prožívají exkluzivní jaro. Vyhrály všech jedenáct dosavadních partií, naposledy v sobotu v domácí derniéře této sezony smetly 8:1 Kupařovice. „V zimě jsme tým posílili o osm hráčů a hlavně přišel trenér Tibor Duda, který má ligové zkušenosti. To je podle mě gró úspěchu. Posunul to, co se týče náplně tréninků, morálky a zkušeností," podotkl Antl, který sám nastupuje s číslem 99.

A příchod Dudy měl pozitivní vliv i na něj osobně. „Hodně jsem se zklidnil. Dřív nebyl problém mít během sezony čtyři červené karty, teď zatím nemám žádnou. Důležité věci teď řeší trenér a já se můžu soustředit jen na hraní," podotkl třiatřicetiletý boss klubu.

Ten chce Židlochovice vrátit zpátky do krajských soutěží, kde klub dřív figuroval. K postupu z prvního místa by ovšem celku nestačila zřejmě ani výhra v nedělním šlágru v Knínicích. Úvodní vzájemný souboj totiž na podzim vyhrály Knínice 7:2, takže velmi pravděpodobně budou mít lepší vzájemnou bilanci utkání.

Fotbalisté Zbrojovky (na snímku v červených dresech) před zraky Libora Zábranského podlehli Viktorii Žižkov.
Rok neklidu a nezdarů. Zbrojovka řešila ságu s prodejem i trenérské rošády

„Náš momentální cíl je dojet soutěž bez prohry a uvidíme. Moravské Knínice mohou poslední zápas prohrát nebo remizovat. Je to samozřejmě skoro nemožné, ale stát se může všechno, míč je kulatý. A když skončíme druzí, třeba i tak postoupíme. Uvidíme, jestli nepůjde dolů ještě někdo z vyšších fotbalových soutěží," podotkl Antl.

Pro Židlochovice tak bez ohledu na výsledek šlágru v Knínicích bude nesmírně zajímavý i závěrečný zápas sezony, v němž se v sobotu 8. června představí od pěti hodin odpoledne v derby s Blučinou. „Překvapila mě, čekal jsem, že se propadne, ale v zimě taky hodně posílila. My máme trenéra Dudu, který dal naší hře obraz, tak věřím, že to zvládneme," dodal židlochovický boss.