Michal Jašíček je odchovancem Bohdalic.Michal Jašíček je odchovancem Bohdalic.Zdroj: IS Fotbal

Útočník rezervního týmu Bohdalic se při přímém kopu svého mužstva postavil metr od soupeřovy zdi, aby clonil hostujícímu brankáři. Jenže jeho spoluhráč Lukáš Podaný ho napálil, když otočený čelem k brance nebyl připravený na případnou teč. „Šlo o přímák asi z dvaceti metrů a míč mě trefil, asi víte kam. Střela změnila směr a šla na zadní. Ještě se pak do branky odrazila od tyče. Gólman šel na druhou stranu, neměl šanci,“ popsal svou kuriózní trefu Jašíček.

O nacvičený signál prý rozhodně nešlo. „Určitě to nebylo domluvené,“ rozesmál se a pokračoval: „Vedle zdi jsem se ale postavil cíleně, aby toho gólman viděl co nejmíň,“ prozradil Jašíček.

Zdroj: TJ Sokol Bohdalice

Ten k jednoznačnému vítězství 7:1 nad Kroužkem přispěl hattrickem, který završil v 80. minutě. „Odjakživa jsem hrával výhradně na stoperovi, ale v nižších soutěžích teď nastupuju v útoku. O moje první góly tady určitě nejde,“ podotkl Jašíček, jenž do Bohdalic přestoupil na začátku září ze Sokola Moravany.

V zajímavém souboji podlehli fotbalisté MFK Vyškov (bílé dresy) rezervě pražské Sparty těsně 2:3.
Fotbalisté Vyškova dobře sekundovali kvalitě mladé Sparty. Na body to nestačilo

V obci na Vyškovsku už dřív hrál, protože z ní pochází. Po posledním návratu ale odehrál v neděli za B tým teprve druhé utkání, když před dvěma týdny byl u divoké remízy 3:3 s Moravskými Málkovicemi.

V prvním mužstvu, které nastupuje v A skupině I. B třídy, pak zaznamenal deset minut. „Chodím na fotbal už jen proto, abych se hlavně trochu hýbal. Žádné ambice nemám, protože mám operované koleno a chci hrát pouze za béčko pro zábavu,“ pravil Jašíček.

Šestatřicetiletý hráč v žákovském věku přešel do Drnovic a v dorostu se pokoušel prosadit v Synotu, tedy dnešním Slovácku. „Zahrál jsem si Moravskoslezskou i druhou ligu,“ prozradil.

V zajímavém souboji podlehli fotbalisté MFK Vyškov (bílé dresy) rezervě pražské Sparty těsně 2:3.
Fotbalový servis. Prestiž Vyškovska vylepšoval jen Tatran Rousínov

V roce 2010 totiž coby hráč Mutěnic dostal nabídku z dalekého Sokolova. „Přišel jsem tam na čtrnáctidenní testy a pak podepsal smlouvu. Trénoval jsem na profesionální úrovni a šlo o dobrou zkušenost. Každý přece chce hrát fotbal nejvýš,“ zdůraznil.

Sportovní kariéru mu však dost zkomplikovalo zranění kolene. „Stal se mi úraz a dál už to nešlo. Mám za sebou tři operace menisku a plastiku křížového vazu,“ litoval Jašíček.

Přesto si ve druhé lize připsal pět startů, v nichž zaznamenal 404 minut. „Vzpomínám na to jen v dobrém,“ dodal fotbalista, který pak zamířil na hostování do Vrchoviny nebo Vyškova. Nakonec zakotvil ve svých Bohdalicích…