„Asi mě to trefovalo víc, jak ostatní naše hráče. Kluci mi obstarali super servis a já se snažil dávat góly. Slovan nám to strašně ulehčil menším počtem hráčů na střídání a roli hrálo i to, že šlo o béčko," zamyslel se Pospíšil.

Toho i v této sezoně provází zranění, která k němu patří celou kariéru. „Jsem rád, že jsem se na konci podzimu vrátil do plné zátěže a aspoň trochu klukům pomohl," oddechla si osmadvacetiletá řečkovická opora.

Ještě nedávno přitom Pospíšil pomýšlel na kariéru profesionála. V letech 2018 - 2020 nastupoval ve druholigové Skalici, poté se vydal zpátky do Česka do Hodonína, kde ale loni v létě skončil. „Ve Skalici nastal konec, protože většině kluků končily smlouvy a klub nevěděl, jakým směrem se chce vyvíjet dál. I když jsem ve Skalici strávil krásné kroky, tak už jsem na Slovensku zůstávat nechtěl a radši šel zpátky do Česka," popsal Pospíšil.

Bohuničtí fotbalisté doma remizovali 0:0 s favoritem z Uničova. Ilustrační foto.
Bohunice zlikvidovaly i penaltu a proti favoritovi z Uničova dokázaly urvat bod

Loni v létě mu skončilo i angažmá v Hodoníně a k fotbalu se vrátil až letos na jaře v mateřských Řečkovicích. „Rozloučil jsem se s tím, že budu profesionálem. Člověk musí myslet i na zadní vrátka, co bude dělat po aktivní kariéře. Fakt, že jsem často zraněný, k mému rozhodování pomohlo. Osobní ambice už nemám, chci se hlavně fotbalem bavit," vysvětlil svůj postoj hráč, který si zahrál taky ve Zbrojovce, Vyškově, Tišnově nebo Bystrci.

K návratu do Řečkovic ho hnala i možnost sejít se v jednom týmu s mladším bratrem Davidem. „Rozdíl mezi soutěžemi, které jsme zkusil, a městským přeborem, je samozřejmě obrovský, ale jsem rád, že si ještě můžu zahrát s klukama, s nimiž jsem vyrůstal, a s mladším bratrem," poznamenal Pospíšil.

V mateřském klubu by rád ještě zaznamenal týmový úspěch. „Chceme v Řečkovicích příští sezonu postoupit do krajské soutěže a hlavně hodláme vylepšit sportovní zázemí nejen pro hráče a trenéry, ale jde nám zejména o mládež, protože bez ní se klub nemá, kam posouvat. Proto vznikl projekt FAKADEMIE, která je futsalovo-fotbalová a zaměřuje se na mládež," nastínil Pospíšil plány řečkovických fotbalistů.