Na svůj první gól v zápase přitom dvacetiletý kanonýr opravdu nemusel čekat dlouho. Vstřelil ho hned v první minutě a když hosté záhy vyrovnali, přidal ve 23. minutě druhou branku. Zbylé tři trefy si schoval do druhé půle. „Tolik gólů jsem v jednom utkání dal poprvé. Bylo to o správném výběru místa a spoluhráči mi pak šance připravili. Takže jsem pak už měl jednoduchou práci,“ popisuje skromně Dlouhý.

Pětigólový zápis mu pomohl i v tabulce střelců, kde poskočil na druhé místo. Na vedoucího Vasyla Myhovyče ztrácí jedinou branku. „Určitě se teď cítím dobře, mám za sebou skvělou přípravu a jsem motivovaný pomáhat týmu svými góly i nadále,“ podotýká Dlouhý.

Výprava basketbalistek a realizačního týmu KP Brno v pondělí dorazila do Nantes, odkud se v úterý přesunula do Angers. Tam sehraje ve středu zápas EuroCupu.
Zápisník z EuroCupu: Hodní i ztracení Francouzi

Nedělní vysoká výhra překvapila i jeho samotného. Nebyla to však jen náhoda. „Pomohlo nám domácí prostředí. Byli jsme na zápas dobře připravení, namotivovaní a každý podal skvělý výkon,“ chválil snajpr.

Svěřenci trenéra Marka Brzobohatého totiž v posledních týdnech překvapují bláznivými výsledky už poměrně pravidelně. 9:1 porazili i céčko Svratky, 6:1 pak nadělili Chrlicím, jednoznačně zdolali i Řečkovice a Jundrov. Naopak od rezervy Slovanu dostali výprask 4:9, nedávno padli i na hřišti líšeňského céčka vysoko 1:9. „Ani to není nějakou ofenzivní filozofií trenéra, spíš máme občas problém poskládat základní jedenáctku, takže nám pomáhají kluci z dorostu,“ objasňuje mladý útočník.

Fotbalisté Svratky Brno (v černém) zdolali bystrckého rivala 3:1.
V brněnském posvrateckém derby uspěla domácí Svratka, která porazila Bystrc

Vítězstvím se ale béčko Startu přiblížilo čelu tabulky. Sice stále zůstává na čtvrté pozici, na první tři celky ale ztrácí jen dva body. „Máme ty nejvyšší ambice, kdyby se nám dařilo, tak bychom chtěli postoupit,“ říká Dlouhý.

Ten si zároveň vytyčuje jasný cíl, kterého by rád dosáhl. „Chtěl bych si zahrát co nejvyšší soutěž, která jen půjde,“ má jasno Dlouhý.


Načítám výsledky …

Načítám tabulku …