„Kdyby nám někdo řekl před začátkem sezony, jak na tom budeme, zasmějeme se tomu. Chtěli jsme skončit do pátého místa, ale daří se nám nadstandardně. Na jaře se jdeme porvat o postup," burcoval předseda klubu Milan Svoboda

V Blučině vzali útok za historickým postupem do B třídy vážně, vždyť dávno před startem jara mají jasno o kádru pro druhou polovinu sezony. Vedení klubu se dokonce rozhodlo pro výměnu trenéra. Dosavadního kouče Eduarda Šedivého nahradí David Sedláček.

Fotbalisté Střelic (v bílých dresech) a FK Znojmo mají svého zástupce v anketě o nejlepšího hráče podzimu.
ANKETA DENÍKU. Zvolte nejlepšího fotbalistu B skupiny I. B třídy

„Je to otec našeho gólmana. Byli jsme s ním v kontaktu řadu let. Několik roků trénoval v Němčicích a v Křepicích, odkud pochází a nikdy jsme se nedomluvili. I když je pan Šedivý trenér s výborným charakterem, vyčítal bych si, kdybychom tu změnu neudělali," pravil první muž klubu.

V Blučině už mají domluvených taky šest posil pro jarní části sezony. „Přichází třeba David Šural, bratr od Kuby Šurala ze Zbrojovky. Další posilou je například Kuba Juránek, někteří kluci přichází z vedlejších Židlochovic. Jsou to Blučiňáci, které rádi přivítáme zpátky doma," podotkl Svoboda.

Královopolští házenkáři (v modrém) v odvetě bosenskou Vogošču porazili, přesto v EHF Cupu končí.
KP vyhrálo, přesto nemohlo slavit. V pohárové Evropě končí na vicemistrovi Bosny

Blučina taky sází na několik ukrajinských fotbalistů, nejlepším střelcem týmu je ostatně jeden z nich Vitalij Surmach, který nasázel ve třinácti duelech třináct branek.

„Kluci cizinci zapadli do kabiny v pohodě. Jsme tam, kde jsme, díky tomu, jaká partie dobrých kluků se tu sešla. Všichni spolu vycházíme a po zápase sedneme na pivo. Za mě je právě nejdůležitější ta pohoda, která je na prvním místě," podotkl Svoboda.

V Blučině rovněž navázali spolupráci s vedlejšími Rajhradicemi. „S panem Hájkem (Robert Hájek - místopředseda klubu - pozn.red.), který to tam má na starost, se známe a oba týmy nemají dorost, takže si různě vypomáháme v mládežnických kategoriích, ale třeba i proudí hráči mezi námi a rajhradickým béčkem," dodal