„Mohlo to být i lepší, ale asi to nejde bez ztráty kytičky. Minulý rok jsme posílili na všech postech a postup nám unikl o bod. Všechno si teď sedlo," lebedil si trenér brněnského družstva Radim Pěgřim.

Jeho svěřenci vyhráli dvanáct ze třinácti podzimních zápasů, prohráli jen s Medlánkami. „Byla to facka, která přišla ve správnou chvílí," přemítal chrlický lodivod.

Jeho svěřenci vybudovali těžko prostupnou defenzivu, která za celý podzim inkasovala jen sedmkrát.. „V předešlých sezonách jsme obranu lepili. Letos hráváme většinou ve stejné sestavě. Určitě chceme hrát zezadu, i gólmani rozehrávají balon a snažíme se vyhýbat nakopávaní míče. Obran je základ," zdůraznil Pěgřim.

Fotbalisté Blučiny jsou překvapivými podzimními půlmistry okresního přeboru Brno-venkov.
Blučina překvapivě vévodí okresu. Útok na kraj bere vážně, vyměnila trenéra

Ten je v klubu čtvrtou sezonu a vnímá velký rozdíl oproti začátkům. „Když jsem přicházel, měli jsme tam zahraniční hráče z Ruska, Ukrajiny nebo Kazachstánu. V mančaftu chyběla chemie. Ale dokázali jsme to doplnit a teď je tým opravdu vhodně doplněný," vyzdvihl chrlický kouč.

Přes jistý náskok očekává na jaře tuhou bitvu o vytoužený postup do B třídy. „Nebezpečný bude Start Brno B, který má ambici postoupit, stejně tak i Bílovice nad Svitavou," varoval chrlický trenér.

I proto hodlá brněnský celek posílit. „Hodláme přivést hráče na tři posty," dodal Pěgřim.