Uznávaný fotbalový trenér Petr Uličný nikdy nešel pro ostřejší slovo daleko. Teď se pustil do olympionika Martina Vozábala. „Běhej, Vozábl,“ volal na současného ředitele FC Silon Táborsko. A Uličný zpívá. Ale jak! Vsadíme se s vámi. Když zavřete oči, Petra Uličného od Pavla Bobka nerozeznáte. Prozradí ho snad jen roztomilý hanácký akcent. 

Verner Lička a jeho poutavé vyprávění. Podívejte se na video, stojí to za to
Hvězdy v prachu: Lička vzpomíná na fárání do dolů i na strýce v sovětském zajetí

Pro fanoušky fotbalu je další díl pořadu Deníku Hvězdy v prachu odměnou za hlasování. Přáli jste si v hlasování Uličného. Tady je. Na videu.

Na natáčení dorazil ve velmi dobré náladě. Mrkněte se, vypráví poutavě o svých rodičích, o atletickém osmiboji, o fotbalistech na gymnastickém koberci. „Jsou nemehla,“ říká o nich.

Nesmazatelná stopa 

Fotbalista a později trenér Petr Uličný se narodil 11. února 1950 v Uničově. Nesmazatelnou stopu zanechal v několika klubech. Začínal v Kroměříži, hrával v Plzni, ve Spartě v Olomouci, kterou jako trenér přivedl v sezoně 2011/2012 k vítězství v Českém poháru. 

Zdeněk Svoboda ve fotogalerii Deníku
Zpověď hrdiny Sparty: Svoboda kopal o Werichovu zeď, vzpomíná na Barcelonu

Hosty pořadu Hvězdy v prachu byli Antonín Panenka, Karel Poborský, Verner Lička, Marek Matějovský, teď se na webových stránkách Deníku můžete potěšit při sledování videa v atraktivním dílu, jehož hostem je Petr Uličný. 

Fotbalové trávníky nabízejí úžasné příběhy, jeden z nich prožívá i Ivo Táborský.