Hořet začalo v pondělí odpoledne a u požáru zasahovalo devět jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů. Předběžná škoda je odhadnuta na 3 miliony korun. Pro místní fotbalový klub se jedná o velkou tragédii.

„Určitě nechceme, aby tady fotbal padl. Dáme do toho všechnu naši energii a úsilí, ale budeme potřebovat finančně pomoci, protože nejsme velký oddíl a sami to nezvládneme,“ řekl Michal Janeček, člen výboru TJ Sokol Voděrady.

Číslo transparentního účtu:

325600194/0300

Obec bleskově zřídila transparentní účet, kam mohou lidé přispívat peníze na obnovu zničeného zázemí. „Je to velmi smutná zpráva pro všechny, protože fotbalový areál je i centrum kulturního dění, pořádalo se tu spoustu akcí i pro obec. Proto jsme podnikli kroky, abychom zřídili zvláštní účet, na který by bylo možné posílat finanční prostředky, aby se nám tuto budovu podařilo dát do pořádku a obnovit činnost,“ uvedl starosta Voděrad Michal Hejna.

Fotbalová komunita i jednotlivci začali okamžitě konat. Hned se ozvali například kolegové z TJ Sokol Lično, kteří do Voděrad věnují část výdělku z pouti, která proběhne o víkendu, navíc uspořádají i sbírku na pomoc.

Z jakého důvodu začalo ve fotbalovém areálu ve Voděradech hořet, je zatím předmětem vyšetřovaní hasičů a policie.

Už teď začínají fotbalisté a dobrovolníci s obnovou kabin. Každá pomoc je vítána. „Začínáme odklízet následky požáru. Budeme rádi za každou pomoc,“ stojí na facebookových stránkách Vršovan cupu. „Uděláme vše pro to, aby se další ročník turnaje uskutečnil.“

Bývalí fotbalisté Sparty a Slavie změřili síly v golfu.
OBRAZEM: Netradiční derby Sparty a Slavie. Fotbalové legendy se utkaly v golfu

Letošní turnaj přitom vyšel parádně, zúčastnilo se ho 30 týmů z celé republiky! Až začátek týdne přinesl smutný a nečekaný šok.