Prosadil se i díky sto devadesáti centimetrům výšky hlavou z rohového kopu. „Šel jsem do náběhu, našel si míč a uklidil ho za čáru,“ culil se Nešetřil.

Blanenští v té době prohrávali 0:1, do konce utkání zbývaly poslední desítky sekund. „Podíval jsem se na Erika Miholu (asistent trenéra – pozn. red.) a ukazoval jsem, jestli tam mám vůbec jít. Ale poslal mě tam,“ popsal Nešetřil.

Logicky žádný signál na takovou příležitost předem domluvený nebyl. Mladý gólman ale v žádném případě nezmatkoval. „Kluci mi říkali, ať jdu na odražený balon na vápno, ale kdyby mi do toho prostoru balon spadl, v životě ho netrefím. Šel jsme proto na náběh a povedlo se,“ zmínil blanenský brankář, jenž naskočil do zápasu v jarní části sezony teprve potřetí.

Kromě jednoho vstřeleného gólu zaznamenal v utkání i obdržený. Překonal ho v 75. minutě Patrik Chovan z přímého kopu z prostoru mezi postranní čárou a pokutovým územím.

„Toho faulu jsme se mohli vyvarovat, protože jsme se před utkání bavili o tom, že soupeř má v kádru nebezpečné hráče na standardní situace,“ poznamenal Nešetřil.

Branka propadla vápnem bez teče. „Ten balon letěl do brány, byl tam náběh hráčů a čekal jsem, jestli to někdo z nich protečuje. Ale nestalo se a pak už jsem nestihl na míč zareagovat,“ líčil Nešetřil.

Do Drnovic zamířili na zápas Vyškova se Zbrojovkou i fanoušci brněnského celku.
Zbrojovka se přiblížila k postupu, do Drnovic zamířily stovky fanoušků z Brna

Jedinou a rozhodující branku dal až on, jenže blanenští hráči především v prvním poločase nevyužili hned několika gólových příležitostí. A na jaře vstřelili sedm gólů. „Na tréninku to ovšem takové není. V zápase tam hraje roli možná nervozita. V prvním poločase jsme si vytvořili víc šancí než v předchozích zápasech, což je za mě jen dobře. Příště je musíme jen proměnit, abychom byli v záběru klidnější,“ podotkl Nešetřil.

Svěřenci blanenského kouče Petra Vašíčka jsou v třetiligové tabulce aktuálně na desáté pozici, před šestnáctými Otrokovicemi tak dál drží náskok jedenácti bodů. „Remíza podle mě nebyla zasloužená, měli jsme vyhrát, protože jsme si vytvořili opravdu hodně šancí. Za bod jsme ale nakonec rádi, je hodně cenný,“ dodal Nešetřil.