David Jurásek, Lukáš Ambros, Vít Nemrava a další. Dolnímu Němčí v současné době více než výroba bot značky Baťa dělají dobré jméno fotbalisté.

V malé třítisícové obci u slovenských hranic nejenže vyrostli reprezentační záložník Benfiky Lisabon Jurásek či křídelník bundesligového Wolfsburgu Ambros, momentálně hostující ve Freiburgu. Také zde mají nově zrekonstruovaný areál, který jim závidí i kluby z vyšších soutěží.

Ve čtvrtém díle seriálu Derby přes kopec jsme zavítali do Havířova na bitvu s Bohumínem. Přivítal nás Miroslav Matušovič
Neuvěřitelný gól v derby v Havířově. Matušovič pálil v teniskách, klobása průměr

Na derby s lídrem I. A třídy, skupiny B Zlínského kraje ze sousední Nivnice na krásný stadion dorazilo 550 lidí! Vrchol podzimu se vším všudy jsme zachytili v dalším dílu našeho videopořadu Derby přes kopec.

„Je tady dobrá práce s mládeží. Také to tady všichni dělají srdcem,“ vysvětluje David Jurásek, tatínek ex-slávistického záložníka, který v Dolním Němčí dělal první fotbalové krůčky. „I když byl ve Slovácku, pořád trénoval i tady. Pořád dokolečka to byl fotbal, fotbal, fotbal,“ dodal.

Pátý díl Derby před kopec:

Zdroj: Deník/Ivan Němeček

Za videa Davida Juráska v dětském věku v Dolním Němčí děkujeme Michalu Juráskovi a jeho kanálu kakapo22

„Táta Davida Juráska u nás trénuje dorost, takže když má David čas a je doma, rád přijde na stadion, mezi děti z přípravky, rozdá kartičky, pokecá. U Lukáše je to složitější, protože žije v Německu, ale pokud je v Dolním Němčí, rozhodně se neschovává,“ prozradil už dříve Deníku předseda Dolního Němčí Ludvík Zimčík o slavných odchovancích.

Bohém hrdinou domácích

V samotném derby zazářil bývalý ligový útočník Václav Ondřejka. Známý bohém a někdejší hráč Slovácka či Mladé Boleslavi gólem a asistencí ve druhé půli rozhodl o vůbec první porážce Nivnice v sezoně.

Třetí díl videopořadu Deníku Derby přes kopec vás zavede na jih Čech, konkrétně do Rudolfova
Derby přes kopec: „Bójka“ Franze Straky vs. legenda Slavie u slavného zámku

Dolní Němčí se díky vysněné výhře 3:1 rozloučilo s podzimem fantastickým způsobem. „Něco přispěju do kasy, bude pěkná rozlučka. A nebudu to říkat veřejně, ať nás přítelkyně nezabijou,“ hlásil po utkání Ondřejka.

Blonďaté nivnické fanynky na výjezdu smutnily, domácí omladina zase v naší tipovačce před zápasem dokonale trefila přesný výsledek. Radost měli i mistři grilu Jožka s Mirkem a legendární Jan Bobčík, který na stadionu dělá hlasatele už přes 45 let. Nejen to najdete v dalším dílu našeho videopořadu.