Spartak vyvolal menší hlasování mezi hráči, nakonec ale usoudil, že raději zůstane v okresním přeboru. „Měli jsme hlasování skrze facebook. Určili jsme si počet lidí, při kterém bychom na postupu kývli. No a ten počet lidí nakonec nebyl,“ stručně prozradil jiříkovský fotbalista David Průcha.

Důvody jsou celkem logické. „Každý to má jinak. Já osobně prostě nechci jezdit někam daleko a trávit sobotu mimo rodinu déle, než je nutné. Už jsme si to před pár lety vyzkoušeli. Dost lidí by do postupu šlo, ale ten počet, který jsme si stanovili, splněn nebyl,“ pokrčil rameny.

Edin Džeko v dresu Teplic v objetí s Pavlem Verbířem
Vrátí se někdy Džeko do Teplic? Svůj současný plat by si tam vydělal za 36 sezon

Průcha přiznává, že lákadlo postupu se vlastně mění na obavy. „Podívejte se, jak dopadly Dobkovice. Podle mě je to v současnosti tak, že se týmy postupu bojí. Prostě strach, jak to bude fungovat ve vyšší soutěži. První rok může být ještě dobrý, ale klíčový je ten druhý. Může se dostat do existenčních problémů. Nebude se dařit, bude se více prohrávat, pár hráčů odpadne a bude se to sypat,“ má jasno.

Mládeže ubývá 

Velkým problém je také fakt, že týmy se nemají defacto čím jistit. Nejsou rezervní týmy, zoufale chybí mládež. „Je to tak. Vypadnou vám nějací hráči a vy to nemáte čím doplnit. Kdysi jste mohli vzít třeba kluky z dorostu. Mládeže ubývá. Kolikrát ani nemyslíte na nějaké konkrétní cíle, ale kluby myslí hlavně na to, aby prostě přežily. Už prostě nejde o nějaké sportovní úspěchy nebo výsledky,“ zakroutil hlavou.

Ladislav Michalec, šéf fotbalu Modré
Konec fotbalové bašty. Areál zůstane teenagerům, problém je v penězích

Jiříkov v sezoně 2016/2017 vybojoval v I.B třídě třetí místo. Do okresního přeboru spadl v sezoně 2018/2019. Tehdy sice skončil jedenáctý, ovšem kvůli velké reorganizaci přesto sestoupil.


Načítám tabulku ...