Ten se se Zdeňkem Hejdukem, který tragicky zemřel při výkonu hasičské služby, potkal v dorostu FK Kolín „Byl věkem mladší dorostenec, já trénoval starší dorost. Na několik zápasů nastoupil i za můj tým,“ vzpomíná trenér Slavie Praha.

Kladno - Havířov, ve velkých městech se fotbalu nedaří
Co spojuje Kladno a Havířov? Skvělí hokejisté, uhlí, ale i letitý fotbalový pláč

Podle Trpišovského to byl hráč podle jeho gusta. „Šikovný záložník, který hodně běhal, ty já mám rád,“ říká pro Kolínský deník oceňovaný trenér.

Sám v Kolíně zanechal velkou stopu. S tehdejším dorostem odkoučoval 65 zápasů s bilancí 47 vítězství, 10 remíz a pouze 8 porážek. I skóre hovoří za vše 141:52. Celkem získal 151 bodů a postoupil v roce 2007 s týmem do tehdejší České ligy.

Zdroj: Deník/Michal Bílek

„Vidím vlasatého vysmátého hráče, jak běhá sem a tam,“ vrací se Trpišovský k Hejdukovi. Tedy vlastně Hejdakovi. „Říkal jsem mu tak podle anglické výslovnosti příjmení tehdejší hvězdy NHL Milana Hejduka,“ usmívá se Trpišovský.

Hustých dlouhých vlasů ho chtěl trenér zbavit. „Říkal jsem mu, že ho ostříháme, aby běhal ještě rychleji,“ vzpomíná.

Ani jeden z nich nakonec v kolínském fotbale nezůstal. První se poroučel Zdeněk Hejduk. „Chtěl se věnovat jen atletice. Vzpomínám, jak jsme ho přemlouvali, aby zůstal u fotbalu. Ale nedal si říct,“ popisuje Trpišovský. I on kolínský FK opustil, výborná bilance dorosteneckého týmu nezůstala bez povšimnutí a přišla nabídka pracovat s mládeží v pražské Spartě. 

A přece se nakonec jejich kroky opět symbolicky potkaly. Po letech se Jindřich Trpišovský stal trenérem pražské Slavie, klubu, který Zdeněk Hejduk mladší miloval.