Středeční odpoledne na Trutnovsku patřilo čtyřem vloženým předehrávkám 14. kola jarních skupin okresního přeboru, odehrány však byly duely pouze tři. Utkání mezi Rtyní v Podkrkonoší a Volanovem bylo zrušeno.

Důvod? Domácí mužstvo nenastoupilo k začátku utkání.

Zatímco kanonýr Miletína Filip Vondrouš (v červeném) o víkendu do hry nezasáhl, vrchlabský Lubor Mejsnar zaznamenal dvě gólové trefy.
Pěti hráčům dohromady 300 let. „Výsledek není podstatný, hlavně, že jsme zdraví“

O osudu zápasu skupiny o postup se začal psát dávno před 18. hodinou, která měla patřit úvodnímu výkopu. „Už ve 12.30 mě kontaktovali funkcionáři ze Rtyně s tím, že nechtějí, aby se mistrovské utkání odehrálo z důvodu nezpůsobilé hrací plochy. Ano, pršelo, ale nemyslím si, že by se hrát nemělo, hráli jsme i za daleko horších podmínek,“ prozradil ve čtvrtek dopoledne Krkonošskému deníku Tomáš Voňka, hrající předseda FK Volanov.

Ve středu opravdu po celý den pršelo a dalo se předpokládat, že hrozí odložení některého ze čtyř zápasů. Vyjma toho ve Rtyni se ale všechny tři zbylé odehrály.

Středeční trávník ve RtyniStředeční trávník ve RtyniZdroj: Bohumil Kafka„Další telefonát proběhl ve 14.30, kdy domácí funkcionář, pan Garček, odehrání zmiňovaného zápasu vyloženě zakázal. My jsme se každopádně na utkání normálně dostavili. S rozhodčími jsme prošli hrací plochu, která byla ke hře způsobilá, a tak nebyl důvod utkání neodehrát. Bohužel však domácí k zápasu nenastoupili,“ doplnil Voňka k dění přímo ze stadionu.

Stejně ostatně mluví i Zápis o utkání, který sepsal delegovaný hlavní rozhodčí Bohumil Kafka.

„V 17.16 bylo hlavním pořadatelem (Petr Garček) požádáno o posouzení stavu hrací plochy. Rozhodčí přezkoumali stav hrací plochy, kterou posléze hlavní rozhodčí uznal za způsobilou. Toto rozhodnutí bylo oznámeno vedoucím družstev a hlavnímu pořadateli. V 18.00 domácí mužstvo nenastoupilo k začátku utkání. Rozhodčí rozhodl o čerpání čekací doby 20 minut, což bylo oznámeno oběma vedoucím družstev. Do 18.21 utkání nebylo nezahájeno, jelikož k němu domácí nenastoupili. Před odjezdem z areálu byla pořízena fotodokumentace a video se stavem hrací plochy.“

Zdroj: Youtube

Krkonošskému deníku se podařilo zkontaktovat i zástupce domácího oddílu a důvody, proč k odehrání utkání nedošlo, sdělil redakci hrající činovník TJ Baník Rtyně v Podkrkonoší Dušan Brát.

„Vlastně po celé odpoledne se u nás řešilo, zda bude hřiště schopné mistrovské utkání zvládnout. Nevypadalo to vůbec dobře, neustále pršelo a čas zápasu se blížil. Přesto jsme na utkání byli připraveni a počítali s tím, že se odehraje. Když se ale blížila pátá hodina a počasí se neměnilo, rozhodl předseda klubu, že se zápas hrát nebude.“

Jenže krátce poté, co se šéf Baníku rozhodl, liják ustal a ve Rtyni dokonce vysvitlo sluníčko. „Soupeř už byl taky na místě, ale z naší strany bylo jasno, chtěli jsme předejít zničení trávníku, jako tomu bylo před rokem,“ naznačil Brát.

Na mysli měl událost z loňského jara, kdy ve Rtyni také lilo a po dvou zápasech mládežníků mělo dojít ještě k utkání dospělého týmu. Domácí tehdy chtěli trávník ušetřit, hlavní arbitr však rozhodl o sehrání zápasu a rtyňský pažit byl na dlouhou dobu zničen.

„Před rokem se to stalo při utkání se Starými Buky. Našeho předsedu úplně chápu, je těžké pak shánět peníze na obnovu trávníku. Údržba hřiště stojí ročně sto dvacet tisíc a posledně jsme přišli o 38 tisíc za jediný zápas,“ vyčíslil loňské škody Dušan Brát.

Jak nakonec sám sdělil, i soupeř rozhodnutí rtyňského předsedy plně respektovali, zvlášť ve Rtyni je hřiště neustále plné dětí a mistrovské zápasy zde hrají krom domácích i fotbalisté Červeného Kostelce.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...