Fotbalové utkání mezi domácími a TJ Dlouhá Ves připomínalo spíše jeden z kultovních dílů seriálu Okresní přebor než regulérní zápas nižší soutěže na Havlíčkobrodsku.

Týmu kolem seriálového Slavoje Houslice a jejich fanatickému kapitánovi Jiřímu Luňákovi vydrželo slušné chování jen pár minut. Po třetí červené kartě začala na adresu rozhodčího padat hodně ostrá slova. „Chovejte se jako člověk, ne jako blázen,“ pronesl na adresu Luňáka rozhodčí. Tím ale spíše přilil pomyslný olej do ohně. Zápas se doslova zvrhl a po následných rvačkách bylo po utkání.

Další ročník policejní akce Speed Marathon vypukne už tento pátek. Ilustrační foto: poskytla PČR
Velká policejní akce na Brodsku: víme, kde budou policisté měřit rychlost

V Kožlí se loni 29. října kolem půl čtvrté odpoledne odehrálo něco podobného. Žlutit se začalo už v šestnácté minutě. Do konce poločasu hlavní rozhodčí rozdal šest žlutých karet. Emoce vřely na hřišti i v hledišti.

Mezi hráči, kteří neunesli průběh utkání, se nakonec strhal rvačka. SK Kožlí tou dobou vedlo jedna nula. Když pak někdo z hráčů přetáhl hlavního rozhodčího rohovým praporkem, ukončil ten předčasně zápas. Během odchodu do kabin napadl sudího rozzuřený fanoušek. Při incidentu upadl rozhodčí na zem a vykloubil si rameno.

Na místo musela vyjet záchranná služba. Arbitr skončil v nemocnici a nakonec i v pracovní neschopnosti. Fanoušek, který ho napadl, stanul před soudem. Zbývá dodat, že Kožlí prohrálo kontumačně. „Muž ročník 1982 byl obviněn z výtržnictví a ublížení na zdraví. Za to mu hrozí trest až na tři roky, protože už byl jednou za výtržnictví v minulosti odsouzen,“ informovala mluvčí havlíčkobrodského soudu Jana Panská.

Karel Vácha byl hostem pořadu Hvězdy v prachu
Kdo uměl s kabinou a kdo byl ve Slavii diktátor. Bývalý kanonýr Vácha vzpomíná

Obviněného násilníka soud potrestal takzvaně od stolu deseti měsíci. Vzhledem k polehčujícím okolnostem do vězení zatím nemusel. Soud mu trest podmíněně odložil na zkušební dobu jednoho a půl roku.

Jenže obviněný s rozhodnutím soudu ani trestem nesouhlasil a podal si proti tomu takzvaný odpor (obdoba odvolání, pozn. aut.). Soudkyně tím pádem musela vydaný trestní příkaz zrušit a nařídit líčení s dokazováním.

Ve Skalici u České Lípy skládali hold spoluhráči Jiřímu Štěpánkovi
Nastoupit v 72 letech v okresní soutěži? Pro Štěpánka žádný problém

První hlavní líčení se u Okresního soudu v Havlíčkově Brodě konalo tento týden v úterý 16. dubna. „Soud vyslechl obviněného, poškozeného i dalších několik svědků. Hlavní líčení bylo poté odročeno na konec dubna z důvodu vyžádání aktuální lékařské zprávy na poškozeného,“ vysvětlila Panská.

Rozsudek tak zatím nepadl, ale je pravděpodobné, že na příštím líčení se tak může stát. Obviněný odmítá, že by rozhodčímu úmyslně chtěl ublížit. Chtěl se ho pouze zeptat, proč předčasně ukončil zápas. Měl ho chytit za rukáv, ale nijak do něj nestrčil, rozhodčí podle něj spadl sám.