Na pováženou tak je, jestli neměla proběhnout plánovaná reorganizace soutěží, která má zkvalitnit soutěže, již po právě skončené sezoně. Nemuselo by dojít k degradaci soutěží, která posléze nastala. Týmy z nepostupových příček (pozn. red. osloveny mají být vždy týmy do 4. místa) kvůli nedostatku hráčů či financí, odmítly nabídku na dodatečný postup, který samozřejmě něco stojí, a tak se musely doplnit soutěže, překvapivými postupy.

Ale, pěkně po pořádku.

V krajském přeboru sice slavila Nová Role udržení, ale nakonec překvapivě zamířila až do I. B třídy. Karlovarská Lokomotiva, která byla smířená se sestupem, se nakonec udržela, a to i díky udržení chebské Hvězdy v divizní soutěži. Padáka tak obdržel pouze Nejdek.

Momentka je ze zápasu minulé sezony z utkání Jestřebí - Jilemnice (v zeleném), které skončilo 7:0.
Jeriová, Koudelka, Vítková... Teď má Jilemnici proslavit i fotbal. Klub zbrojí

Mezi krajskou smetánku se tak probojovala trojice týmů ve složení Trstěnice, Mariánské Lázně B a z nepostupové příčky Ostrov B. Podstatně horší situace nastala v krajské I. A třídě. Jiskra Březová, která bez větších problémů ovládla I. B třídu, si musela na postup do áčkové třídy nechat zajít chuť. Důvod? Chybějící mládež. Z druhé příčky tak zamířil do I. A třídy zaslouženě sdružený tým Aše a Hazlova.

Nastala však otázka, kdo doplní áčkovou třídu, když směrem dolů zamířila Chyše a Nová Role přeskočila soutěž do I. B. třídy. Nakonec kývla na dodatečný postup Svatava, která obsadila v I. B třídě šestou příčku. Další novým účastníkem nejvyšší krajské třídy je Dolní Rychnov, který během jarní části usiloval o udržení v béčkové třídě, ve které nakonec obsadil jedenácté místo, i přesto slavil postup. Nepochopitelné.

Ilustrační snímek
Kauza urážky ukrajinského fotbalisty: Disciplinární komise má o vině jasno

„Sice je to nestandardní, ale potřebovali jsme doplnit soutěže, takže nakonec postoupily týmy, které chtěly,“ vysvětloval předseda VV KKFS Tomáš Provazník, překvapivé tahy, které kvůli doplnění soutěží nastaly. Jenže, právě tyto tahy pořádně rozohnily další týmy z krajských soutěží, které nechápavě kroutily hlavou.

A nebylo divu. Celou sezonu boucháte, o co nejlepší výsledek, abyste se vyvarovali sestupovým starostem. Zachráníte se, oddychnete si, ale pak zaznamenáte, že tým, co měl padnout o soutěž níž, jde o soutěž výš. Abychom nevynechali ani krajskou I. B třídu, tak v ní zůstaly dva týmy z medailových pozic, první Jiskra Březová, třetí rezerva Královského Poříčí. Ty doplnila pětice nováčků, vítězové okresních přeborů mužů ve složení Tři Sekery, Vojkovice a Horní Slavkov. Dále pak sestupující týmy Chyše a Nová Role.