I tak o sobě dali brněnští příznivci hlasitě vědět, především když domácí celek prohrával už o tři góly. Od západní tribuny se směrem k té hlavní nesl nespokojený pokřik: „Bartoněk ven!“ Fanoušci tím dávali vinu za špatné výsledky i reálnou hrozbu sestupu majiteli klubu Václavu Bartoňkovi.

Líšeňští fotbalisté zvítězili na hřišti Prostějova 3:1. Na snímku v červeném útočník Jan Silný, jehož do druhého poločasu nahradil Martin Zikl.
Hradec už slaví. K druhému místu má ale Líšeň blízko. Už ho nepustíme, říká kouč

Dožadovali se také konce brněnského kouče Richarda Dostálka. „Byl jsem natolik v zápalu boje, že jsem nevnímal, co se děje. Až bude deset tisíc lidí skandovat 'Dostálek ven', tak tady Dostálek nebude,“ reagoval trenér Zbrojovky na dotaz novinářů.

Když brněnští fotbalisté zabrali a snížili na 2:3, ozývala se naopak z ochozů podpora a hesla jako: „Bojujte za Brno!“ Nálada diváků často odráží výkon týmu. „Fanoušci na stadion patří, hráče dokážou povzbudit nebo jim vynadat, v tom si hráči musejí hledat motivaci,“ podotkl Dostálek.

Fotbaloví příznivci zavítali na prvoligové stadiony už minulý víkend, předtím se na ně dostali naposledy 4. října. Brněnští hráči si odvykli na atmosféru i tlak, jaký mohou vytvořit. „Nemůžu mluvit za mužstvo, ale pokud někdo nedokáže hrát před tisícovkou diváků, nemá v lize co dělat. Ligová utkání se hrají před vyprodaným hledištěm, lidé pískají, nadávají, bučí a hráči to musejí unést,“ prohlásil Dostálek.

Po utkání příznivci nadále projevovali nevoli, kterou si několik brněnských fotbalistů vyslechlo při diskuzi zblízka. „Říkali nám, že jsou nespokojení s výsledky. Diváci mají právo se vyjádřit. Podělali jsme první poločas a právě proto se po utkání zlobili. Po zápase nám řekli, co nám řekli, musíme se s tím smířit,“ poznamenal brněnský útočník Jan Hladík.

Fotbal Zbrojovka Brno vs. mladá Boleslav
Zbrojovka zabrala po pauze, na body s Mladou Boleslaví už bylo pozdě

O rozdílu v atmosféře mezi prázdným a částečně zaplněným stadionem má ovšem jasno. „Samozřejmě jsme rádi, že fanoušci přišli, i když zápas byl na ho*no,“ hlesl sedmadvacetiletý útočník.