Zbrojovka si totiž na šestnácté příčce před osmnáctou Opavou hýčká pouze dvoubodový náskok. Oba celky se nacházejí v sestupovém pásmu. „Jsme dole a už musíme bodovat, nejlíp naplno. Chceme vyhrát a také to potřebujeme i kvůli fanouškům a Brnu. Když vyhrajeme, trochu se nám uleví, že Opavě odskočíme o další body,“ poznamenal brněnský záložník Šimon Šumbera.

Thaiboxer Matěj Peňáz na Oktagon 18.
MMA mě láká čím dál víc, přiznává Peňáz před dalším soubojem v Oktagonu

Hněv příznivců poznali fotbalisté Zbrojovky po poslední domácí prohře 0:3 s Libercem. „Není to příjemné, ale mají právo vyjádřit svůj názor. Chtějí vědět příčinu špatných výsledků. Taky se to snažíme zjistit a vyvarovat se chyb. Snad jsme na tom zamakali a věřím, že to zvládneme,“ řekl Šumbera.

Grafika před utkáním Opava vs. Zbrojovka Brno.Zdroj: Deník / Tomáš Marek

Duely s Libercem a v Opavě dělí deset dnů, takže hráči Zbrojovky dostali pořádně do těla. „Všichni víme, o co hrajeme, tomu jsme podřídili i přípravu. Hráče tento týden hodně bolel. Doufám, že to v neděli prodáme,“ uvedl na klubovém webu brněnský trenér Richard Dostálek a dodal: „Zápasů ubývá, takže už není moc kam uhnout.“

Brňané pilovali i kondici. „Trenér nám dal i běhy do kopců. Myslím, že jsme si to mohli dovolit, měli jsme dlouhý týden. Hlavně jsme to potřebovali,“ uznal záložník.

Síla a souboje nejspíš záchranářský duel, který začne v neděli ve dvě hodiny odpoledne, vystihnou víc než pohledný fotbal. „Musíme se odpíchnout od pracovitosti, bude to o síle a běhání. Jak přijdou dobré výsledky, spraví se nálada i psychika a věřím, že fotbalovost se do všeho vrátí,“ burcoval čerstvý třicátník Šumbera.

Ovšem opavský stadion nahrává i kombinační hře. „Opava má jeden z nejlepších terénů, vždycky měla. Kombinovat se tam dá, každopádně je poslední a my malý kousek od ní, takže to bude stoprocentně boj o každý metr,“ předpokládal středopolař.

Mezi tyčemi může brněnský celek nasadit posilu Martina Berkovce a v útoku uzdraveného Antonína Růska. „Ruka nebolí a to je hlavní. Ze začátku jsem měl v hlavě blok, v podvědomí jsem se hlídal, ale lepší se to každým tréninkem. Necítím, že by mě cokoli limitovalo, takže do zápasu mohu naskočit,“ pronesl Růsek.

Trenér Basketu Lubomír Růžička uděluje pokyny svým svěřencům.
Basket poprvé v play-off. Porodní bolesti jsou už pryč, říká kouč Růžička

Ovšem i domácí se chystají na veledůležitý duel. „Čeká nás zápas o šest bodů. Máme obrovskou motivaci, že pokud uspějeme, můžeme z posledního místa tabulky poskočit nahoru,“ podotkl opavský trenér Radoslav Kováč.