Bureš byl odchovanec Zbrojovky, za kterou hrával již od dětských let. Postupně se propracoval do mládežnických reprezentačních výběrů a v osmnácti si zahrál na turnaji UEFA, což byl předchůdce dnešního evropského šampionátu juniorů.

Za brněnský klub odehrál 59 prvoligových zápasů a vsítil pět branek, v mistrovské sezoně 1977/1978 naskočil do sedmi duelů a jednou skóroval.

Miroslav Bureš.
Mistrovský titul Burešovi kalilo místo na lavičce

Ve dvou předchozích sezonách byl přitom pravidelný člen úvodní jedenáctky. „V mistrovské sezoně nám trenér Masopust týden před začátkem jarní části řekl sestavu a moje jméno v ní nechybělo. Jenomže krátce potom jsem si utrhl stehenní sval a byl jsem měsíc úplně mimo hru. Když jsem se uzdravil, už bylo hodně těžké se do sestavy dostat, protože na mém místě pravého křídla se skvěle rozehrál mladý Petr Janečka,“ vzpomínal před časem Bureš.

V době vojenské služby hrál v Tachově, dále nastupoval ve Zlíně a v Drnovicích. Po skončení kariéry, kterou ovlivnila častá zranění, trénoval v nižších soutěžích, například v Otrokovicích, Kohoutovicích nebo Rájci-Jestřebí. A vedle toho také učil tělocvik a zeměpis na základní škole v Herčíkově ulici.

Deník Rovnost vyjadřuje všem pozůstalým upřímnou soustrast.