Jenže trenéři mají ještě týden, aby si vyhodnotili porážku 1:2 se slovenským mistrem v závěrečné přípravě. „Mrzí nás, že jsme prohráli, výkon nebyl tak špatný. Ze začátku byl Slovan lepší, potom jsme se probrali a výsledkem byl vedoucí gól. Měli jsme i další možnosti, ale po ztrátě ve středu pole a následném řetězci chyb jsme inkasovali,“ sdělil klubovému webu asistent brněnského trenéra Jozef Dojčan.

Líšeňští fotbalisté (v červeném) v přípravě podlehli Prostějovu 0:2.
FOTO: Širší kádr nepřesvědčil, Líšeň po prohře s Prostějovem chystá zúžení týmu

Zbrojovka mohla jít po hodině hry do vedení, jenže branku Jakuba Řezníčka odvolal ofsajd. Osm minut před koncem tak rozhodl slovenský reprezentant Juraj Kucka. „Vstřelili jsme podle nás regulérní gól, ofsajd to dle našich záběrů nebyl. Ale bereme to sportovně, soupeř zase mohl v první půli zahrávat penaltu. Nakonec jsme obdrželi hloupý gól po rohu, což nás mrzí,“ uznal Dojčan.

V poločasové přestávce udělali brněnští trenéři na rozdíl od soupeře pouze jedinou změnu, a to vynucenou, protože Josef Divíšek hlásil zdravotní potíže, takže ho na levém kraji obrany nahradil Denis Granečný.

Sestava Zbrojovky proti Slovanu: Berkovec – Hrabina, Hlavica, Šural, Divíšek (46. Granečný) – Texl, Blecha – Fousek (71. Hladík), Ševčík (81. Falta), Alli (81. Nečas) – Řezníček (81. Rogožan).

K další čtyřem střídáním v brněnském dresu došlo až v poslední dvacetiminutovce. „Měli jsme v hlavách variantu, že bychom prostřídali masivněji, ale nakonec jsme se rozhodli zvolit tento model. Vystřídali jsme jen část ofenzivních hráčů a zbytek týmu jsme chtěli vidět v celozápasové zátěži. Nakonec jsme to vyhodnotili tak, že nevidíme prostor pro další změny,“ vysvětlil kouč.

Filip Souček a Lukáš Endl k utkání vůbec necestovali, protože je do hry v Mladé Boleslavi nepustí karetní tresty, měli individuální trénink.

Zbrojovka už minulý týden trénovala na přírodní trávě, na stejném povrchu se v Senici hrála i generálka. „V následujícím týdnu bychom na trávě rádi zůstali, ale uvidíme, jaké budou podmínky, budeme to řešit operativně. Tréninkový mikrocyklus už bude samozřejmě směřovat k utkání v Mladé Boleslavi,“ poznamenal Dojčan.

Fotbalisté Zbrojovky Brno (v červeném) v přípravě.
Zbrojovka v generálce se Slovanem padla, hlavou po rohovém kopu ji srazil Kucka

Brňané se utkali se Slovanem i v létě, kdy utkání na stadionu v Srbské ulici skončilo remízou 2:2. „Jsme především rádi, že zápas oboustranně splnil účel, protože hrát proti takto kvalitním hráčům se nám osvědčilo už v létě. Zbrojovka a Slovan mají dobré vztahy na bázi klubů, fanoušků i nás trenérů, proto jsme toho využili a měření sil zopakovali,“ doplnil Dojčan.