Do Zbrojovky si je vytáhl tehdejší kouč Miloslav Machálek, který je vedl už v Líšni. A všichni tři se takřka okamžitě zařadili do základní sestavy. „Za trenéra Machálka i ve druhé lize jsem nastupoval, pak jsem chvilku nehrál, tak to ve fotbale bývá. Je potřeba to vzít za správný konec, makat na tréninku a čekat na šanci,“ povídá útočník Hladík.

Hokejistům Komety nevyšel ani druhý zápas sezony v pražské O2 areně.
Facka před play-off. Kometa schytala příděl od Sparty a spadla v tabulce

Po postupu do nejvyšší soutěže se jejich pozice zhoršila. Nikdo z nich si nevybojoval neochvějnou roli v zahajovací jedenáctce ani za kouče Machálka, ani po příchodu jeho bývalého asistenta Richarda Dostálka do pozice hlavního trenéra. „Nedá se říct, že po odchodu kouče Machálka jsme přestali hrát. Trenér si vybírá hráče, kteří mají formu a kterým momentálně věří,“ poznamenal sedmadvacetiletý Hladík.

Grafika před utkáním Karviná vs. Zbrojovka Brno.Grafika před utkáním Karviná vs. Zbrojovka Brno.Zdroj: Deník / Markéta Evjáková

V případě Čermáka za to může i zranění, které si odnesl v půlce prosince z domácího duelu se Slováckem. Od té doby nenaskočil. „Když mohl hrát, tak hrál,“ řekl na jeho adresu Hladík.

Gólman Šustr se pravidelně střídal s Jiřím Floderem, ale po zimním příchodu si místo jedničky zabral Martin Berkovec. Při jejich absenci ovšem poslední dvě kola chytal Šustr a od Olomouce i Plzně dostal pouze jeden gól. „Hodně mu pomohla obrana i celé mužstvo, aby nebyl tak v permanenci,“ okomentoval jeho výkony kouč Dostálek.

V létě posílil Zbrojovku líšeňský kapitán Jan Hlavica, jenže jeho pozici hodně ztížila zlomenina v obličeji, kterou si odnesl z první přípravy v Blansku. V září a říjnu naskočil do čtyř duelů v základní sestavě, pak od první minuty až v minulém kole proti Plzni. „Při prvních zápasech po restartu jsem měl covid a kluci vzadu pak chytili šanci. Po tak dlouhé době jsem se hodně těšil a jsem moc rád za šanci,“ uvedl na klubovém webu Hlavica.

Jemu i ostatním hráčům vzrostla konkurence v zimě, například příchodem už sedmého stopera do týmu Luďka Pernici.

Z bývalých líšeňských fotbalistů dostává nyní nejvíc příležitostí Hladík, v posledních čtyřech kolech nechyběl v základní sestavě. „Chci zůstat v útoku, ale samozřejmě musím mít čísla, pak můžu pomýšlet na to, že budu stabilně hrát. Zatím jsem vstřelil jen tři góly, což je málo. “ uvedl Hladík.

Jan Polák se synem.
Český fotbal musí začít s novými lidmi i vizí, nabádá ambasador mládeže Polák

Nejspíš naskočí i v neděli, kdy Brňané od dvou hodin odpoledne nastoupí v Karviné. „Body se tam moc nesbírají. Musíme udělat maximum, abychom uspěli,“ nabádal Hladík.