Pro obě mužstva jde o extrémně důležitý začátek záchranářského boje. „Hned na úvod nás čeká nesmírně náročný zápas. V sázce nejsou jen body, ale i sebevědomí do dalších utkání. Zejména začátek jara bude s ohledem na počasí a terény hodně o bojovnosti, o morálce. Jdeme do utkání s odhodláním a touhou uspět a bodovat, oboje musíme bezpodmínečně přenést na hřiště,“ prohlásil brněnský trenér Richard Dostálek.

Pro zranění postrádá oba útočníky Jakuba Přichystala s Antonínem Růskem. Adrián Čermák začal v pondělí běhat, Lukáš Kryštůfek také běhá, ale rekonvalescence ještě potrvá. „Příští týden by měl začít s tréninkem Zoran Gajić, který se zranil v posledním utkání podzimu. Jinak nás trápí spíš drobnosti. Sestavu už v hlavě mám, takže vyčkáme, jak nám do ní případně promluví testy,“ poznamenal Dostálek.

Jeho protějšek Karel Jarolím uvítal v novém roce několik nových tváří. Z Baníku Ostrava přišel Milan Jirásek, z Dukly na hostování s opcí Dominik Preisler a na přestup Samuel Dancák. Vedení klubu přivedlo i další tři hráče na hostování – obránce Radima Řezníka z Plzně a Ladislava Takácse ze Slavie a také záložníka sešívaných Tomáše Malínského.

Zkušený trenér, který se do města automobilů vrátil na začátku prosince, chce jaro zahájit vítězně. „Do jarní sezony potřebujeme utkáním na domácím hřišti vstoupit úspěšně a pouze výhra bude úspěch. Věřím, že pro to hráči udělají maximum,“ uvedl Jarolím.

Grafika před utkáním Mladá Boleslav versus Zbrojovka Brno.Zdroj: Deník / Tomáš Marek