Podle serveru iSport.cz musela dát víc než jen výstupní klauzuli, která činí 500 tisíc eur. Zbrojovka má za osmnáctiletého útočníka inkasovat částku mezi šestnácti až sedmnácti miliony korun. „Fila je extrémně zajímavý. Rychlý, fotbalový, má silnou levou nohu a obrovský potenciál,“ uvedl pro server Martin Hrdlička z agentury Global Ballgames, která mladíka zastupuje.

Pavel Eismann.
Zbrojovka hned postoupí zpět, doufá bývalý brněnský kapitán Eismann

Přitom před dvěma týdny na srazu české reprezentace do 21 let Fila nepochyboval, že přípravu začne ve druholigovém Brně. „Neslyšel jsem, že bych někam šel, podle mě zůstávám,“ sdělil útočník Deníku Rovnost.

Jenže po jedné sezoně v nejvyšší soutěži, ve které odehrál jedenadvacet utkání a vstřelil jediný gól, míří do Mladé Boleslavi. „Uplatnila výstupní klauzuli, které ho chránila, aby už jako mladý odešel za minimální odstupné třeba do zahraničí,“ vysvětluje zdroj blízký brněnskému klubu.

O Filu se zajímaly i italské celky Atalanta Bergamo nebo Fiorentina. Vzhledem k přetahované několika zájemců nakonec Zbrojovka získá přibližně o čtyři miliony víc, než stanovila klauzule.

Brněnští fotbalisté (v černém) zakončili své prvoligové dobrodružství porážkou 1:6 v Praze na Letné.
Zbrojovka zůstane doma, před startem druhé ligy vyzve Olomouc nebo Pardubice

Jasno už má být také o odchodu dalšího útočníka Antonína Růska, souboj o jeho služby vyhrála Sigma Olomouc před Baníkem Ostrava. „Součástí dohody bude křížový transfer dvou hráčů a do Brna přijde na hostování ještě jeden fotbalista Sigmy,“ potvrdil zdroj Rovnosti.

Do Olomouce míří defenzivní záložník Jan Sedlák, opačným směrem ofenzivní středopolař Jiří Texl, který na jaře v Brně hostoval.