V posledních třech přípravných duelech vstřelili Brňané jediný gól, prosadili se pouze proti třetiligové Kroměříži. „A tentokrát to bylo s naší efektivitou ještě slabší, byla nulová. Zejména ve druhé půli jsme se do šancí dokázali dostat, ale nedařilo se nám je proměnit. A k tomu se přidaly zbytečné individuální chyby a okna v defenzivě, kdy jsme soupeře zbytečně pouštěli do hry a protiútoků. Utkání nám ukázalo, že je stále na čem pracovat,“ prohlásil trenér Zbrojovky Richard Dostálek.

Ačkoliv v uplynulém ročníku jeho svěřenci přehráli Vysočinu na podzim 4:0 a na jaře 3:0, tentokrát mlčeli i zavedení kanonýři jako Jakub Řezníček nebo Filip Blecha, který se dostal do hry na poslední půlhodinu. Prosadit se v tropickém odpoledni nedokázali ani další žolíci jako Jakub Přichystal nebo Jan Hladík, kteří přišli na hřiště v 61. minutě, kdy brněnský kouč poslal do hry pět čerstvých sil.

Nejblíže gólu byl Matěj Hrabina, jenž z voleje napálil tyč. „Mužstvo pořád pracuje a sehrává se, někteří hráči jsou noví,“ přemítal Dostálek. Brňané v přípravě porazili jen Bystrc hrající krajský přebor a Kroměříž, jinak třikrát remizovali a podlehli slovenské Podbrezové. „Máme za sebou šest zápasů, některé nám vyšly lépe, jiné hůře. Kvalitu soupeřů jsme měli rozloženou, chtěli jsme jak těžké soupeře, jako je Slovan Bratislava (Brno remizovalo 2:2 – pozn. red.), tak i týmy relativně slabší, proti kterým jsme měli být dominantnější,“ uvedl Dostálek.

Slovenský stoper Adam Laczkó (nalevo) by měl být novou defenzivní oporou Líšně.
Posila ze Slovanu Bratislava, Líšeň potvrdila příchod stopera Laczka

Při generálce mu chyběl jen obránce Jan Štěrba, jenž doléčuje zranění. „Doléčil drobnější problém, v týdnu jen trénoval a věříme, že od pondělí už do toho půjde naplno. Kádr bychom rádi udrželi širší, mohou přijít zranění, karty, nemoci,“ zatoužil brněnský lodivod. Zbrojovku čeká vstup do nového prvoligového ročníku v sobotu, kdy od čtyř hodin odpoledne vyzve na domácím stadionu ambiciózní Slovácko. „Teď je našim úkolem naladit se na ten zápas,“ podotkl brněnský kouč.

Zatímco na jihu Moravy mají po generálce nad čím přemýšlet, Jihlavané po nepovedené přípravě zažili v generálce na druhou ligu záblesk naděje. „Doufám, že nás to prověřilo do následující sezony. Jsme rádi za to, že konfrontace nám přinesla remízu,“ lebedil si trenér Vysočiny Jan Kameník. Jeho svěřenci až na poslední ze sedmi pokusů v přípravě neprohráli, všech předchozích šest partií ztratili. „Jedna věc jsou přípravná utkání, ale v soutěži jde o body a postavení v tabulce. Od pondělí se chystáme na první utkání ve Vlašimi,“ uvedl jihlavský kormidelník.Právě na hřišti středočeského soupeře zahájí Vysočina v sobotu od pěti hodin odpoledne nový druholigový ročník.Do Brna zavítá znovu 10. září, kdy se představí v mistrovském klání na hřišti Líšně.

Zbrojovka Brno - Vysočina Jihlava 0:0
Diváci: 543
Zbrojovka Brno: Berkovec – Matejov (61. Hrabina), Šural (75. Hlavica), Endl, Divíšek (61. Granečný) – Musa Alli, Texl, Ševčík (61. Blecha), Falta (61. Přichystal) – Fousek (75. Nečas) – Řezníček (61. Hladík).
Jihlava: Jágrik – Vedral, Gabriel, Křišťál, Selnar, Tureček, Peřina, Zoubele, Marvis, Wilson, Lacko