Co prožívá příznivec Zbrojovky po dalším sestupu?

Jednoduše řečeno smutek, zmar, tragédie… Po postupu se začalo, na nováčka, slušně bodovat. Zejména na venkovních zápasech se vyhrávalo a vše vypadalo nadějně. Zároveň se ale také hlasitě mluvilo o velkých problémech v obraně, takže se očekávalo, že klub bude usilovně pracovat a posilovat hlavně zde. Na jaře už problém s obranou nebude a Zbrojovka pojede dál na ještě vítěznější vlně…

Jak vám bylo s ubíhajícími minutami bezbrankového duelu se Zlínem?

Popravdě jsem si před zápasem nepřipouštěl, že bychom Zlín neporazili. Vyhodnotil jsem si, že papírově vše hraje pro nás. Průběh zápasu byl podle očekávání, když se Zlín nikam nehnal a bohužel mu to vyšlo. K poražení rozhodně byl, ale bez vstřelení gólu vyhrát nejde. Hráči si musejí sami vyhodnotit, jestli v zápase o všechno hráli na sto procent.

Na úvod jara měla Zbrojovka těžký los, například na hřišti pražské Slavie předvedla sympatický výkon, padla ale 0:2.
Snový úvod, pak už nic. Hašek spícího obra neprobral a Brno po bídném konci padá

Po utkání vtrhla část příznivců na hřiště a dobývala se do kabin, to byla spontánní akce?

Ano, tohle nejde naplánovat dopředu a ani se o to nikdo nesnažil. Kabina hráčů, ani hráči samotní nebyli cílem fanoušků na hřišti. Cílem bylo vedení klubu a majitel sedící na VIP tribuně.

Čeho jste tím chtěli docílit?

Byla to typická frustrace fanoušků se stavem klubu, kterému fandí a chtějí jej vidět v jiné pozici, než ve které se dlouhodobě nachází. Majitel, potažmo vedení klubu musí vidět a slyšet, že situace už je za hranou.

Zdroj: Jaroslav Kára

Terčem nevole se stal majitel Václav Bartoněk, považujete ho za hlavního viníka dalšího sestupu?

Ano považujeme. Jak bylo napsáno na jednom transparentu: Ryba smrdí od hlavy. Jestliže budeme čerpat z médií, že všechna zásadní rozhodnutí o hráčích či trenérech v klubu dělá pouze pan Bartoněk, třeba i bez vědomí sportovního ředitele, tak vina a odpovědnost musí jít logicky za ním.

Myslíte si, že jediná cesta ke zlepšení situace je změna majitele?

Jestliže se podíváme na desetileté působení pana Bartoňka čistě prakticky a bez emocí, tak musíme vyhodnotit, že klub Zbrojovka Brno se nikam výrazně v této době neposunul. Jestliže je pan Bartoněk majitel a zároveň klub i vede, tak nic jiného než změna majitele zlepšit situaci nemůže…

Otázka je, zda o koupi klubu někdo projeví zájem…

Ohledně prodeje klubu musíme opět čerpat pouze z médií a doufat, že novináři mají dobré informace. Žádný férový a objektivní zdroj informací přímo z klubu fanoušci totiž nemají. Myslím si, že Zbrojovka má ve schopných a solventních rukou velký potenciál být v top trojce klubů v České republice, ale nestane se tak samozřejmě hned, lusknutím prstu, ani když to zítra pan Bartoněk prodá.

Martin Hašek na brněnské lavičce.
Kouč Zbrojovky Hašek: Svůj úkol jsem nesplnil. Ševčík se stal nepoužitelným

Na Zbrojovku opět čeká druhá liga, je schopná se zase hned vrátit zpátky do první?

Nevěřím tomu, že příští rok tu bude první liga. S tímto týmem jsme skončili poslední a šli do druhé ligy. Lepší hráči z mužstva teď odejdou a nemyslím si, že na podzim na hřiště vyběhnou noví, o třídu kvalitnější hráči, kteří nás hned dostanou do první ligy.

Na Zlín přišlo hodně fanoušků, ubydou po sestupu z tribun?

Se Zlínem přišlo hodně lidí a atmosféra, kterou fanoušci vytvořili, byla super a nadstandardní na sestupový zápas. Co nám může druhá liga nabídnout za kvalitní kopanou, aby měli fanoušci důvod naplnit tribuny? Mužstva z Vlašimi? Chrudimi? Nebo Olomouc B? Asi ne. Na tribunách zůstanou opět jen takzvaní nejvěrnější masochisti.

Fotbalistům Zbrojovky Brno zůstaly po pádu do FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY jen oči pro pláč.
Fotbalové Brno smutní. Sestup nikdo nečekal, přiznal legendární Jarůšek

Hrozí něco jako bojkot utkání, nebo fanoušci budou fandit vždy?

Bojkot utkání není to správné slovo. Hrozí, jestli se něco v klubu radikálně nezmění, že se lidi o Zbrojovku přestanou zajímat a už je nic nepřinutí se na tribuny vrátit. Občas se pak doma podívají na výsledek, napíší třeba něco na fórum a to bude všechno. Například Švanciho (Petr Švancara – pozn. red.) rozlučka ukázala, že fanoušci jsou ochotni z Brna a celého jihomoravského regionu přijít na stadion ve velkém počtu, ale musí mít důvod a vědomí, že si odnesou za své peníze také kvalitní zážitek. Naštěstí, zbrojovákem se člověk nestává, zbrojovákem se člověk musí narodit, takže Zbrojovce budeme fandit navždy!

Budete objíždět druholigové stadiony?

S partou přátel určitě pár kvalitních výletů na druholigové stadiony podnikneme.