Klub, který přečkal dvě světové války i období totality, už v sobotu slaví 110. let od založení. Brno si výročí připomene symbolickým nasvícením hradu Špilberk, který se ve večerních hodinách zbarví dočervena. „Zbrojovka je i díky své bohaté historii nedílnou součástí města Brna, a to už sto deset let. Ráda bych klubu při této příležitosti popřála do dalších let jen to nejlepší a především mnoho úspěchů na sportovním poli,“ vzkázala primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Sobotní výročí FC Zbrojovka Brno zahájí fanoušci v jedenáct hodin dopoledne srazem na rohu lužáneckého parku a vydají se na pochod k legendárnímu stadionu Lužánky, se kterým jsou spojeny největší úspěchy Zbrojovky – mistrovský titul z roku 1978 či rekordní návštěva samostatné české ligy v roce 1996.

Na sobotu připadl také přípravný duel brněnského áčka, které se od půl druhé odpoledne na nedalekém hřišti s umělou trávou střetne se slovenským týmem Železiarne Podbrezová.

Vrchol sobotního výročí ovšem obstarají legendy, které se tam od půl čtvrté odpoledne utkají v exhibičním utkání s fanoušky. Na trávníku se objeví rozličné generace zbrojováků. Mistři ligy z roku 1978 Josef Hron s Karlem Jarůškem, z týmu z přelomu osmdesátých a devadesátých let dorazí například Petr Čuhel, Petr Maléř či Róbert Kafka. Éru Boby Brno připomenou Vladimír Chaloupka, Patrik Siegl, Jan Maroši, Richard Dostálek, Roman Široký nebo Patrik Holomek. A pozdější období reprezentují Tomáš Abrahám, Tomáš Polách, Jan Trousil, Pavel Mezlík, Libor Došek, Martin Doležal a Karel Kroupa mladší.

Vstupné na celý program je dobrovolné, občerstvení bude zajištěno a fanoušci ze sdružení Zbrojováci na večer připravili překvapení.

Sobotním programem startují oslavy, jejichž součástí budou celý rok zajímavé akce a benefity pro fanoušky. O jejich konkrétní podobě bude klub postupně informovat.