Za oba dva poslal brněnský klub na jejich předchozí adresy hráčské kompenzace. Za Hlavicu zamířil do Líšně na přestup záložník David Krška, do Prostějova jako revanš za Koudelku putují David Jurásek a Martin Sedlák. „Dohodli jsme se s Prostějovem. Ještě to doladíme, ale hráči už tam trénují,“ uvedl Požár na adresu mladíků, kteří na Hané mají hostovat.

Ani jeden z brněnských nováčků sice nemá zkušenosti s nejvyšší soutěží, ovšem Zbrojovka počítá, že pozvednou kvalitu mužstva. „Ctím krédo, že kdo se bojí, nesmí do lesa. Kluci ve druhé lize ukázali, že jsou rozdíloví hráči. Proč by nemohli být úspěšní i v první lize?“ položil řečnickou otázku brněnský kouč Miloslav Machálek.

Hlavicu vedl ještě v úvodu minulé sezony v Líšni, takže ví, co od něj může čekat. „Honzu znám odmalička, kdysi jsem ho dotáhl do žáků. Od té doby udělal velký progres, takže si zaslouží šanci,“ pronesl brněnský trenér.

Kádr Zbrojovky
Brankáři: Jiří Floder, Martin Šustr, Vojtěch Marek
Obránci: Pavel Dreksa, Jan Hlavica, Jakub Šural, Lukáš Endl, Lukáš Kryštůfek, Juraj Kotula, Jakub Černín
Záložníci: Peter Štepanovský, Damián Bariš, Jan Sedlák, Adrián Čermák, Ondřej Vaněk, Ondřej Pachlopník, Adam Fousek, Marek Vintr, Šimon Šumbera, Michal Ševčík, David Jambor, Jan Koudelka
Útočníci: Jan Hladík, Antonín Růsek, Jakub Přichystal, Martin Zikl

O líšeňského kapitána stála Zbrojovka už v zimní přestávce, jeho příchod nakonec dotáhla až po postupu do FORTUNA:LIGY. „Spolupráce mezi kluby je intenzivnější a když trenér Machálek přišel do Zbrojovky, začal si přivádět hráče, kterým věří. Vypadá to, že jsem jeden z nich,“ potěšilo šestadvacetiletého Hlavicu.

Vedle dvou očekávaných posil se ve čtvrtek v brněnské kabině objevila ještě jedna nová tvář. Na zkoušku dorazil jedenadvacetiletý ukrajinský krajní záložník Jevhen Pidlepenec, který naposledy hrál ve španělském Deportivu Fabril, což je rezervní tým Deportiva La Coruña. „Skončila mu smlouva a dostali jsme na něj doporučení, takže se na něj podíváme,“ podotkl Požár.

Z hostování v Líšni se vrátili zadák Jakub Černín a útočník Martin Zikl. Oba dostanou příležitost, aby si vybojovali místo v kádru.

Příchody ani odchody Zbrojovka rozhodně neuzavírá. „Pořád se bavíme o stranových pozicích. Ještě zapřemýšlíme, když se někde objeví vhodná varianta, abychom mužstvo posílili a zvýšili konkurenci,“ potvrdil Požár aktivitu na přestupovém trhu.

O útočníka Antonína Růska, se dvanácti góly nejlepšího střelce mužstva v uplynulé sezoně, se zase zajímá Baník Ostrava. „Je to aktuální nabídka, seriózně se jí budeme zabývat a vyhodnotíme ji,“ uvedl manažer.

V pátek od pěti hodin odpoledne sehraje Zbrojovka úvodní přípravný duel proti Blansku v Údolní ulici.