Před blížícím se srazem české reprezentace se opět přetřásá, zda obdrží pozvánku od kouče Jaroslava Šilhavého. „To jsme řešili minule, nepřišlo to a myslím, že už nepřijde. Smířil jsem se s tím v zimě, kdy jsem cítil asi největší šanci. Teď už taková asi není, neřeším to, že bych z toho nespal,“ hlásil Řezníček.

Teplice - Brno 1:1
Frťalova emotivní premiéra. Zbrojovce zajistila bod v Teplicích penalta

Jeho trefa zajistila Zbrojovce v Teplicích bod za remízu 1:1. Čtyřiatřicetiletý matador se nezalekl pokutového kopu, který proměnil v šesté minutě nastavení. „Nějaké zkušenosti mám, přemýšlel jsem jen nad sebou a nad tím, že chci dát gól a pomoci klukům, což se povedlo. Shodou okolností jsem takhle kopal i v poháru. Samozřejmě se taky někdy může stát, že penaltu nedám, ale proměnil jsem a máme bod,“ líčil zkušený forvard.

V pořadí kanonýrů má po třiadvaceti kolech čtyřgólový náskok před Tomášem Čvančarou z pražské Sparty. „Týmový úspěch je důležitý, ale tohle samozřejmě také sleduju. Chci tam zůstat, nebude to však nic jednoduchého. Jsou tam borci, kteří to teď sypou, ve Spartě dávají každý zápas góly, možná mě někdo předhoní,“ upozornil brněnský útočník, jemuž k vysněné metě sta prvoligových branek schází už jen pět zásahů.

Zbrojovka i díky jeho trefám neprohrála čtyři utkání v řadě. „Jsme rádi, že jsme proti mančaftům pod námi udrželi bodový odskok, to je pro mužstvo přínos a věřím, že hráči zase získají sebevědomí. Je ale potřeba, abychom zvládli nějaký zápas za tři body,“ narážel brněnský kouč Richard Dostálek na tři remízy ze čtyř duelů.

Milan Pacanda vybírá, jak bude vypadat titulní strana knihy.
Pacanda se zpovídá v knize. Po tom faulu se můj život zlomil, říká

Jihomoravané poskočili v tabulce na devátou příčku, od čtrnáctých Teplic je dělí šest bodů. „Udrželi jsme Teplice pod námi, což je důležité. S tím jsme sem jeli, že nesmíme prohrát. Ale je velká škoda, že nás inkasovaný gól zkraje druhé půle tak položil,“ litoval Řezníček.

Šural prodloužil
Minimálně ještě dvě sezony bude fotbalový obránce Jakub Šural oblékat brněnský dres. Ve Zbrojovce podepsal smlouvu do léta 2025. „V Brně jsem spokojený a jsem tu doma, takže rozhodování netrvalo dlouho. Objevily se i nějaké další možnosti, ale ve Zbrojovce jsem si za ty roky vybudoval nějakou pozici na hřišti i v kabině a jsem rád, že jsme se takto rychle domluvili,“ uvedl na klubovém webu služebně nejstarší hráč Zbrojovky.