Kdyby třiatřicetiletý útočník zvýšil devět minut před koncem na 2:0, Zlín by pravděpodobně z Brna odjel s výhrou. Bývalý reprezentační útočník však nechal vyniknout domácího gólmana. „Ani nevím, jestli jsem to vykopl. Hlídal jsem si spodek a čekal zakončení na vzdálenější tyč. Naštěstí jsem tam měl nohu, ale Kozák podle mě vystřelil špatně,“ myslí si brněnský brankář.

Berkovec řešil ve druhé půli, kdy se Brno soustředilo na ofenzivu, i další závary ve vlastní šestnáctce. „Těžko říct, který zákrok byl nejtěžší. Asi ten, kdy jsem stál u tyčky a dorážející hráč mě trefil. Otáčel jsem se nególmansky směrem do brány, proto jsem soupeře ani neviděl. Míč mě trefil do lokte, měl jsem velké štěstí,“ netají Berkovec.

Fotbalisté Zbrojovky (v červeném) remizovali se Zlínem 1:1.
OBRAZEM: Řezníček zachránil remízu těsně před koncem. Zlín zůstává poslední

Ten do poslední chvíle věřil, že jeho spoluhráči kýženou vyrovnávací branku vstřelí. „Dokud soupeř nenavýší vedení o dvě branky, máte pořád šanci. Máme Řezňu (Jakuba Řezníčka – pozn. red.) a ten dal gól,“ usmívá se čtyřiatřicetiletý gólman.

Po nepříliš povedeném týmovém výkonu bral Berkovec remízu 1:1 s posledním Zlínem všemi deseti. „V takovém zápase nechcete inkasovat jako první, což se nám bohužel stalo. Museli jsme pak dobývat a žádnou stoprocentní šanci jsme si nevytvořili. Myslím si, že za bod můžeme být rádi,“ uznává Berkovec.