Takže už jste se v Brně rozkoukal?

Docela ano. Cesta byla blesková, sedli jsme do auta s prckem i ženou, dorazili na hotel a všechno v pohodě. Brno je velkoměsto, druhé největší v republice, zvykneme si bez problému.

V Ostravě jste na podzim moc nehrál, nebyl jste spokojený?

Nechci říct úplně nespokojený. První půlrok fungoval, pak přišly nějaké změny a už to tak nefungovalo. To je život, s tím se musí počítat.

Přitom pod Bohumilem Páníkem jste nastupoval v základní sestavě pravidelně…

První půlrok jsem měl dostatek příležitostí pod trenérem, který si mě přivedl. Ale přišel nový, který má jiný styl a sází na jiné hráče, to je prostě fotbal.

Cítíte motivaci v Brně dokázat, že na první ligu máte?

Samozřejmě. Hlavně se těším, že budu hrát, Brnu pomůžu a Brno mně. Mám chuť do fotbalu.

Grafika k utkání Plzně se Zbrojovkou.Zdroj: Deník / Markéta Evjáková

Označujete sám sebe víc za nahrávače než za střelce, musí se z vás stát větší sobec?

Asi to tak je. Měl bych být větší hamoun, abych chtěl víc dát gól, to mi bylo vždycky vyčítané. Vím o tom, ale mám blbý zlozvyk stále přihrávat, třeba před prázdnou bránou někoho hledat. Musím spíš přepnout v hlavě a dávat góly, nejen je připravovat.

Dá se tohle přeučit v pětadvaceti?

Většinou jsou to systematické věci, které se pořád opakují. Naučit se to dá a pak hlavně přetavit v praxi.

Zbrojovka je v tabulce poslední, jste připravený na tlak?

Byl jsem v Baníku, kde je tlak taky obrovský, očekávání od lidí, toho se nebojím. Brno mělo opravdu smůlu, že se to tak sešlo, spousta zraněných, pak řádil Covid, Zbrojovka neměla tým složený tak, jak si asi představovala, měla smůlu v některých zápasech. Je to však čtvrté kolo a hraje se jich třicet čtyři, ještě třicet kol a devadesát bodů je ve hře. Vůbec není důvod k panice. Nemám strach, už na tréninku jsem viděl kluky, jak hrají, a moc mě překvapili.

Sestupují tři mužstva, má Brno sílu dostat je pod sebe?

Myslím, že určitě. Pevně tomu věřím a vůbec si nepřipouštím, že by tady něco nefungovalo, nebo že bychom byli poslední.

Je Plzeň dobrý soupeř pro první duel v novém týmu?

Těším se. Hraje se na hezkém stadionu, soupeř nastupuje v Evropské lize. Jedeme tam jako obrovský outsider, můžeme v zápase jenom získat, takže lze hrát bez stresu. Nemůže přijít moc lidí, takže kulisa taky bude všelijaká. Můžeme si s čistou palicí i chutí zahrát a opravdu jenom získat.