Sudí Petr Hocek v závěru neuznal branku domácího Damiána Bariše pro předchozí faul jeho spoluhráče Daniela Fily, ovšem svěřenci kouče Richard Dostálka měli už předtím několik vážných příležitostí ke vstřelení gólu. „V prvním poločase šlo o situace, kdy jsme mohli být důraznější ve velkém pokutovém území, ale nebyli jsme,“ litoval trenér Zbrojovky.

Po přestávce se zčistajasna objevil sám před zlínským gólmanem Antonín Růsek, jenže ani on neuspěl. „Tam to nebylo o důrazu, možná v ten moment o štěstí, protože Tonda nebyl v tak jednoduché situaci,“ poznamenal Dostálek.

Z osmnácti brněnských pokusů mířilo hned sedm na branku Stanislava Dostála, jenže výhra nepřišla. Z toho plyne, že se Zbrojovka nepřiblížila svému konkurentu v boji o záchranu a zůstala patnáctá. „Chtěli jsme utkání zvládnout za tři body, což se nám nepodařilo. Zápasů samozřejmě ubývá. Soupeři body získávají, o to těžší je situace pro nás. Ale dokud máme šanci, budeme s hráči pracovat na tom, abychom byli úspěšnější,“ prohlásil Dostálek.

Evidentně se mu daří mužstvo zvedat, vždyť jeho předchůdce Miloslav Machálek za jedenáct kol posbíral šest bodů, zatímco Dostálek za osm utkání osm bodů. „Určitě se chceme odpíchnout od posledních zápasů, výkony zlepšujeme a držíme se na nějaké úrovni. Když v tom budeme pokračovat, vítězství přijdou a začneme sbírat body. Jen musíme pokračovat v práci a držet se toho,“ nabádal slovenský záložník Bariš.

Pravda je, že kromě domácí prohry 0:3 s Libercem podává Zbrojovka na jaře sympatické výkony. Jenže pouze ty brněnské mužstvo v nejvyšší soutěži neudrží. „Nic nebalíme, že už jsme vypadli nebo něco takového. Budeme hrát až do konce, stále je všechno otevřené. Škoda, že jsme nevyhráli poslední zápas, kterým jsme se mohli zase trochu dotáhnout na záchranářské pozice. Některé týmy se trochu vzdalují, ale nikdo nepropadá skepticismu, věříme své práci a tomu, že se zachráníme,“ prohlásil defenzivní záložník.

Do konce ročníku schází Zbrojovce ještě patnáct utkání. Zatím drží na patnácté pozici, poslední nesestupové, dvoubodový náskok před Mladou Boleslaví, která má ovšem jeden duel k dobru. „S mužstvem pracujeme tak, abychom byli konkurenceschopní pro soupeře. Myslím si, že práce, kterou odvedli hráči v týdenním procesu, se proti Zlínu zúročila. Znovu na tom budeme pracovat, máme před sebou další zápas a pokusíme se v něm uspět,“ uvedl Dostálek.

Zbrojovku po sérii duelů s celky vesměs z dolní poloviny tabulky čekají silnější sokové. V sobotu od dvou hodin odpoledne se představí na hřišti desáté Olomouce, o týden později přivítá osmou Plzeň. „Určitě si troufáme. S papírově silnějšími mužstvy jako Jablonec a Slavia jsme měli dobré výsledky. Nebojíme se, pokusíme se získat body s každým,“ připomněl Bariš výhru 1:0 v Jablonci a remízu 1:1 v Edenu.