Do druhé půle sice naskočila silnější sestava Zbrojovky, ale z řady příležitostí se ujala jen střela kapitána Jakuba Řezníčka. „Do druhého poločasu jsme šli vyloženě s tím, že výsledek otočíme. Šancí jsme měli dost a štve nás ten výsledek. Nechtěli jsme prohrát s tímto kvalitním soupeřem. Mrzí nás to. Na druhou stranu jsme tým zase rozdělili na dvě party a chtěli jsme vidět všechny hráče a taky je ukázat fanouškům,“ uvedl asistent brněnského trenéra Jozef Dojčan.

Fotbalový šoumen Petr Švancara hraje fotbal za Střelice.
Švancara bojuje o pohádkovou výhru v soutěži Survivor. Bojí se pavouků a komárů

Po výhře 4:3 na hřišti rakouské Austrie Vídeň a prohře s Podbrezovou čeká Zbrojovku už jen generálka. V sobotu 21. ledna se utká se Slovanem Bratislava. „S Podbrezovou to byl poslední zápas, kde jsme víceméně chtěli vidět všechny hráče. V generálce asi ještě nebude hrát úplně základní sestava pro ligu, ale už hráče nerozdělíme na dva poločasy, chceme jim dát delší minutáž,“ řekl Dojčan.

Od první minuty patrně nenastoupí Filip Souček nebo Lukáš Endl, kteří v úvodním jarním kole proti Mladé Boleslavi nemohou hrát kvůli karetnímu trestu. „Trochu teď musíme vařit, ale určitě to zohledníme v generálce. Potřebujeme si vyzkoušet věci, které chceme aplikovat v prvním zápase,“ podotkl asistent trenéra.

Brněnský klub zatím neoznámil žádnou posilu, byť je blízko dohody o příchodu Josefa Koželuha z Plzně, který proti Podbrezové nastoupil na pravém kraji obrany. Ovšem do konce přestupního období ještě někdo další dorazit může. „Nějací hráči jsou v jednání, ale není má kompetence se k tomu vyjadřovat. Jsme spokojení s hráči, které tu máme, chceme s nimi pracovat a je na nich, aby hráli tak, že by sem nemusel nikdo dojít,“ doplnil Dojčan.

Fotbalisté Zbrojovky Brno (v červeném) slaví se svými fanoušky.
KVÍZ: Zbrojovka slaví 110 let. Jak dobře znáte její legendy?

Možné posílení konkretizovat nechtěl. „To ode mě nečekejte, ani posty nebudu říkat. Sami dobře víte, kde nás tlačí bota. Tam bychom potřebovali posílit,“ prohlásil.

Zbrojovka Brno – Podbrezová 1:2 (0:2)
Branky: 63. Řezníček - 16. Kuzma, 38. Špyrka.
Zbrojovka Brno - 1. poločas: Hrubý - Koželuh, Endl, Štěrba, Granečný - Souček, Pachlopník - Nečas, Fousek, Falta – Rogožan. 2. poločas: Berkovec - Hrabina, Šural, Hlavica, Divíšek - Texl, Blecha - Hladík, Ševčík, Alli – Řezníček.
Podbrezová: Ludha – Oravec, Paraj, Kuzma, Faško, Špyrka, Ďatko, Bakaľa, Blahút, Mielke, Masaryk. Střídali Hudák, Sanusi, Tatar.