Jeho svěřenci odstartují baráž ve čtvrtek od půl šesté večer ve Zlíně, odveta na drnovickém stadionu je na programu v neděli od pěti hodin odpoledne. Vítěz dvojutkání si zajistí prvoligovou příslušnost pro příští sezonu, o motivaci tak mají oba celky postaráno. „Hráči prožívají pozitivní emoce, protože si účast v baráži svými výkony v sezoně zasloužili. Kluci nehrají jen za Vyškov, jde i o kariéru každého z nich. Z jejich strany je plná motivace, aby zápas zvládli,“ prozradil vyškovský lodivod.

Oba soupeři na sebe v aktuální sezoně už narazili, když se jejich pohárové cesty střetly v osmifinále MOL Cupu. Tenkrát vyškovský Alexis Alégué v polovině listopadu svému týmu zajistil senzační postup do čtvrtfinále. Od té doby se však situace v obou klubech rapidně změnila, Vyškov ve zbytku sezony atakoval čelní příčky druhé ligy, Zlín naopak propadl na chvost tabulky nejvyšší soutěže.

Fotbalisté MFK Vyškov (v bílém) vyzvou v baráži o postup do FORTUNA:LIGY prvoligový Zlín.
Vyškov v baráži narazí na Zlín. Bod z Chrudimi pomohl k historickému úspěchu

Zkušenosti s nepříjemným bojem o záchranu se podle Kameníka můžou Zlínu v baráži hodit. „Čeká nás náročný duel, Zlín hraje první ligu dlouhodobě a má zkušenosti s náročnými zápasy. V posledních kolech hrál o udržení soutěže, na tíhu situace už je delší dobu připraven. Naopak nám hraje do karet, že jsme na utkání natěšení, baráž jsme si zasloužili a o postup se půjdeme porvat,“ hlásal trenér, pod jehož vedením Vyškov dosud neprohrál.

Na vítězství pomýšlí MFK už v prvním zápase na zlínské Letné. „Respektuji pohárovou matematiku, kdy každý gól může hrát svou roli, ale nejsem příznivce kalkulací. Na remízu hrát rozhodně nebudeme, v obou utkání chceme uspět,“ zdůraznil Kameník.

Zda Zlín zvolí ofenzivnější taktiku než v posledních prvoligových zápasech, však realizační tým Vyškova netuší. „Nedokážu odhadnout, jak se bude taktika soupeře lišit oproti posledním utkáním, kdy hrál o udržení. Musíme být připravení na všechny varianty,“ uvedl kouč, jenž doufá, že bude mít ve Zlíně k dispozici kompletní kádr. „Někteří hráči mají drobné šrámy z předchozích zápasů, zda budou připraveni všichni se rozhodne na předzápasovém tréninku,“ uzavřel Kameník.

Před úspěšným tažením Vyškova smekl i zlínský kormidelník Pavel Vrba. „Soupeř potvrdil ve druhé lize svoji kvalitu, čeká nás těžký dvojzápas. Hráli jsme s Vyškovem i přátelák, víme, že tam má spoustu zahraničních hráčů, kteří jsou na tom velmi dobře technicky i rychlostně. V posledních dvou třech letech udělal klub velký skok. Dřív jsem o Vyškovu vůbec neslyšel a nyní hraje na špici druhé ligy,“ netajil bývalý reprezentační trenér.

Fotbalistům Zbrojovky Brno zůstaly po pádu do FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY jen oči pro pláč.
Fotbalové Brno smutní. Sestup nikdo nečekal, přiznal legendární Jarůšek

Jestli si v baráži přál raději Vyškov, nebo Příbram, však neprozradil. „Logisticky bych byl blbej, kdybych řekl, že chceme jet radši do Příbrami, samozřejmě je pro nás Vyškov lepší. Na druhou stranu oba celky mají kvalitu, s níž si zasloužily hrát baráž. Teď záleží jen na nás,“ pravil Vrba, jehož čeká v neděli v Drnovicích trenérská premiéra. „Drnovice si pamatuju, ale nikdy jsem tam netrénoval,“ dodal.

FORTUNA:LIGA, baráž o udržení
FC Trinity Zlín - MFK Vyškov (čtvrtek, 17.30h.)
MFK Vyškov - FC Trinity Zlín (neděle, 17.00h., stadion Drnovice)