Zkušený záložník vyrostl v Bohemians 1905, krátce prošel Kladnem a v nejvyšší české soutěži nastřádal dvě stě třicet startů, v nichž vstřelil osm branek. Zbrojovce se upsal na dvě sezony. „Brno je hezké město, druhé největší v republice. A Zbrojovka je pojem, takže když se ozvala, neváhal jsem. Moc se na novou výzvu těším, budu se snažit splatit klubu důvěru co nejlepšími výkony,“ sdělil na klubovém webu Moravec.

Třiatřicetiletý fotbalista odehrál v Karviné za posledních pět sezon 89 prvoligových a 24 druholigových utkání. „Bavil jsem ses Dreksičem, který mi vše vychválil. Kromě něj znám ještě Peťu Štepanovského a Honzu Sedláka, ten byl v Karviné v postupové sezoně. A samozřejmě Eisiho, se kterým jsem se v kabině minul. Dreksič mi říkal, že budu asi nejzkušenější,“ přemítal.

Jan Moravec
Narozen: 13. července 1987
Výška: 176 centimetrů
Váha: 68 kilogramů
Post: záložník
Předchozí angažmá: Bohemians Praha 1905, SK Kladno, MFK Karviná
Bilance v 1. lize: 230 zápasů/ 8 gólů/12 asistencí
V sezoně 2019/2020: 13/0

Vedení Zbrojovky na začátku letní přípravy avizovalo, že se zaměřuje na posílení stranových pozic. „Honza odpovídá tomu, co jsme při posílení preferovali. Je to zkušený ligový hráč, rychlostní typ, využitelný na víc pozicích. Znám ho ještě z Bohemky a vím, že i charakterově je to dobrý kluk. Jsme rádi, že se vše dotáhlo,“ přiblížil brněnský sportovní manažer Tomáš Požár.

Moravec se pohybuje především na pozici krajního záložníka. „Poslední dobou jsem hrál na kraji obrany, předtím na křídle. Ale kromě gólmana jsem vystřídal snad už všechny posty,“ usmíval se rodák z Rohozné na Svitavsku.

Jde o třetí brněnskou posilu po postupu do první ligy, před ním Zbrojovku posílili záložník Jan Koudelka a stoper Jan Hlavica, který se však v přípravě v Blansku srazil se spoluhráčem a duel nedohrál. „Má porušenou kost pod okem, ale podstoupí další vyšetření a uvidíme, jak bude zranění závažné. Doufám, že nemusí na operaci a bude brzy k dispozici,“ přál si Požár.

V hledání na hráčském trhu vedení klubu nekončí. „Přestupní termín je ještě dlouhý. Pořád může v kádru dojít k pohybu ven i dovnitř,“ sdělil Požár.

Ve středu zájmu se pohybuje především brněnský útočník Antonín Růsek, o něhož usiluje Ostrava. „Mohu potvrdit, že o něj máme zájem, nabídku jsme Brnu dali. Jde o mladého hráče, který už má i určité zkušenosti. Navíc je perspektivní, což by nám vyhovovalo, protože nechceme budovat kádr z půlroku na půlrok,“ potvrdil výkonný ředitel Baníku Michal Bělák.

Zbrojovka ovšem s dvanáctigólovým nejlepším střelcem mužstva v uplynulé sezoně počítá i pro nejvyšší soutěž. „Necítíme potřebu někoho prodávat, ani od hráče nevnímám snahu odejít. Nikdo nebouchá do stolu a nevynáší definitivní stanoviska. Seriózně se bavíme o jeho budoucnosti. Vedeme debatu o tom, proč je správně, aby v Brně vydržel ještě příští sezonu,“ ozřejmil Požár.